Секретна служба США вживає додаткових заходів для безпеки колишнього президента США Дональда Трампа під час його передвиборчих мітингів просто неба. За даними кількох джерел, служба планує оточити подіум Трампа куленепробивним склом.
Про це повідомляє ABC News.
Зазначається, що такі заходи стали необхідними після інциденту в липні, коли на мітингу в Батлері у штаті Пенсильванія снайпер відкрив вогонь по Трампу з даху, розташованого неподалік сцени.
Постріл зачепив його вухо, а один із глядачів у натовпі загинув. Після цього інциденту Секретна служба рекомендувала Трампу припинити проведення мітингів на відкритому повітрі, але він продовжує висловлювати бажання проводити такі заходи, шукаючи гарантій безпеки.
З 13 липня Трамп провів майже десяток передвиборчих заходів, усі з яких проходили в приміщенні. Однак на мітингу в закритому приміщенні в Гаррісбурзі, штат Пенсильванія, 31 липня Трамп натякнув на бажання повернутися до відкритих мітингів, заявивши: "Вони б віддали перевагу тому, щоб ми були в арені. Я не знаю, чому. Але ми не відмовимося від мітингів просто неба. Ви знаєте, скільки людей ми сьогодні не змогли впустити? На відкритому мітингу ми могли б їх усіх розмістити".
Секретна служба планує використовувати куленепробивні панелі, щоб оточити Трампа з трьох боків під час його виступів. Джерела повідомляють, що наразі невідомо, коли саме почнуть використовувати цей захід. За словами експертів, такі панелі є великими, громіздкими і вимагають значної логістичної підтримки, зазвичай це обладнання використовується під час масштабних заходів.
Куленепробивне скло зазвичай транспортується на військових вантажних літаках, але у випадку з Трампом Секретна служба замовляє кілька комплектів, які будуть розташовані в різних частинах країни і доставлятимуться туди, де вони потрібні, за допомогою вантажівок.
Після інциденту в Батлері колишній директор Секретної служби Кім Чітл посилив охорону Трампа та віцепрезидентки Камали Гарріс. Також було посилено захист інших охоронюваних осіб.
Представник кампанії Трампа Стівен Ченг відмовився коментувати заходи безпеки, пов'язані з колишнім президентом. Сама Секретна служба також утрималася від коментарів щодо використання куленепробивного скла, що є стандартною практикою для збереження конфіденційності подібних заходів.
Ці додаткові заходи безпеки демонструють, наскільки серйозно Секретна служба ставиться до можливих загроз під час передвиборчої кампанії Трампа, враховуючи ризики, які виникли після останніх подій.
Що відомо про замах на Дональда Трампа
Ввечері у суботу, 13 липня, коли Дональд Трамп виступав перед прихильниками в місті Батлер, штат Пенсильванія, невідомий відкрив вогонь.
Трамп майже відразу схопився за праве вухо і пригнувся під трибуну. Його закрили собою співробітники Секретної служби, які потім вивели його зі сцени. Пізніше Трамп повідомив, що куля пробила верхню частину його правого вуха.
Унаслідок стрілянини загинув один із глядачів, ще двоє дістали важкі поранення, повідомила Секретна служба.
20-річного стрільця Томаса Крукса убили, нині мотиви замаху невідомі. За даними Секретної служби, він кілька разів вистрілив у бік сцени з даху за межами місця проведення мітингу. Стрілянину розцінюють як замах на Трампа.
Президентські вибори у США 2024 року
Президентські вибори у США заплановані на 5 листопада цього року. Поки все виглядає так, що основні конкуренти, як і у 2020 році, — Джо Байден та Дональд Трамп. Якщо, звісно, останньому не заборонять балотуватися.
Як свідчать результати грудневого опитування газети NYT та Сієнського коледжу, в політиків майже однакові відсотки підтримки.
У США 27 червня відбувся перший раунд дебатів між кандидатами в президенти республіканцем Дональдом Трампом та демократом Джо Байденом. Говорили про економіку, міграцію, заборону абортів і про війну в Україні та Секторі Гази.
Як писало видання The Hill, демократи переважно негативно сприйняли виступ Байдена на дебатах з Трампом 27 червня. Деякі з яких визнали, що це викличе дискусії про те, чи слід замінити президента на чолі Демократичної партії до серпневого з'їзду.
Флеш-опитування CNN, проведене серед глядачів дебатів, показало, що 67% опитаних сказали, що Трамп виграв дебати.