Понад 4,7 млн євро необлікованої готівки виявили та вилучили детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки у Київській області під час розслідування кримінального провадження щодо ухилення від сплати податків групою компаній-постачальників продуктів для Міноборони.
Про це повідомляє пресслужба БЕБ.
Кошти перевозила бухгалтерка компанії в багажнику автомобіля. Походження грошей жінка пояснити не змогла.
“Спробу вивезти та приховати “чорну” касу детективи викрили під час слідчих заходів. Вирішується питання про накладення арешту на вилучені кошти”, — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що раніше встановили, що лише протягом 2022-2023 років компанія поставила на адресу Міноборони продукти на суму 14,5 млрд грн із ПДВ.
При цьому, за даними слідства, її службові особи документально оформили ряд безтоварних операцій з придбання та постачання продуктів харчування з підконтрольними підприємствами, що мають ознаки фіктивності, повідомили у БЕБ.
“У такий спосіб та за рахунок підміни номенклатури й завищення вартості товарів вони безпідставно сформували витрати на податковий кредит з ПДВ. Це дало змогу ухилитись від сплати податків в особливо великих розмірах. Збитки, завдані бюджету, підтверджується відповідним висновком аналітичних матеріалів сформованих фахівцями БЕБ”, — наголосили у відомстві.
Детективи БЕБ провели обшуки в приміщеннях групи компаній та за місцями проживання фігурантів. Були вилучені документи та чорнова бухгалтерія.
“Не зважаючи на те, що обшуки проводились з дотриманням всіх норм чинного законодавства та жодним чином не перешкоджали законній діяльності підприємства, його представники заявили про нібито тиск з боку БЕБ”, — наголосили у бюро.
Наразі досудове розслідування триває.
Державний оператор тилу (DOT) прокоментував ситуацію
Коментуючи обшуки БЕБ в одного з постачальників харчування Збройних Сил України, у Державному операторі тилу зазначили, що DOT не є учасником процесу, адже обшуки стосуються контрактів 2022-2023 років.
"Водночас зазначимо, що DOT не толерує недоброчесну поведінку з боку постачальників та звернулись за роз'ясненнями до компанії, яка орендує склади на території, де відбулись обшуки", — йдеться у заяві.
При будь-якому розвитку подій DOT забезпечить безперервне постачання харчування в усі регіони України, додали у DOT.
Раніше у Міноборони заявили, що за червень цього року запобігли постачанню майже 340 тонн неякісних та небезпечних продуктів військовим Сил оборони.
У травні Міноборони затвердило зміни до каталогу харчування ЗСУ, розробленого спільно з "Державним оператором тилу" (ДОТ), який вже оголосив закупівлі продуктів для української армії на друге півріччя за оновленим переліком.