БЕБ оголосило підозру керівникам компаній-виробників консервів для Міноборони

БЕБ оголосило підозру керівникам компаній-виробників консервів для Міноборони

БЕБ оголосило підозру керівникам компаній-виробників консервів для Міноборони
. БЕБ оголосило підозру керівникам компаній-виробників консервів для Міноборони. Фото: БЕБ

Бюро економічної безпеки оголосило підозру в ухиленні від сплати 32 мільйонів гривень податків двом керівникам товариств, які виготовляли консервну продукцію для Міністерства оборони.

Про це повідомили у пресслужбі БЕБ.

Детективи викрили групу компаній в ухиленні від сплати податків, а також встановили, що ті співпрацювали з виробником напівфабрикатів, бенефіціарним власником якого є громадянин Росії.

Зазначені компанії працювали у Київській області та виготовляли консервну продукцію, що через посередників постачалася на замовлення Міноборони.

"Аби ухилитись від сплати податків, їхні службові особи залучили до незаконної діяльності діючих та колишніх керівників товариств та фізичних осіб-підприємців. Усі компанії використовували одні й ті ж самі приміщення та оформлювали одних і тих самих працівників", — вказали в Бюро.

Як поінформували правоохоронці, "схема виглядала наступним чином: товариства перераховували кошти на рахунки ФОПів за нібито надані транспортні та інші послуги. ФОПи за готівку закуповували м'ясну сировину та постачали її цим же товариствам для виготовлення консервної продукції. Водночас виробники не дотримувалися санітарних норм, що могли мати негативні наслідки для замовників та споживачів консервів".

Господарська діяльність по реалізації та придбанні м'ясної продукції з реальним сектором економіки не відображалася у податковій звітності. Таким чином державному бюджету України було завдано збитків у розмірі понад 32 мільйони гривень несплачених податків.

"Під час слідства підозрювані всіляко намагались дискредитувати роботу детективів: звертались до громадських організацій, залучали ЗМІ та публічно безпідставно звинувачували Бюро у тиску, спекулюючи співпрацею з Міноборони", — розповіли у БЕБ.

Правоохоронці підкреслили, що, за рішенням суду, консервну продукцію без документального походження, яка перебувала поза балансом товариств, арештовано, а двом керівникам товариств оголошено підозру за ч. 3 ст. 212 КК УкраїниСтаття 212. Ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів).Частина 3. Діяння вчинені особою, раніше судимою за ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), або якщо вони призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів в особливо великих розмірах. Караються штрафом від п'ятнадцяти тисяч до двадцяти п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.. Досудове розслідування триває.

На початок