Уряд планує запровадити нові цифрові інструменти для боротьби з поширенням коронавірусу. Серед них - електронний запис на ПЛР-тест, контроль за самоізоляцією та сповіщення про хворих, які були поряд.
“Найближчим часом уряд також впровадить низку додаткових цифрових інструментів, які мають допомогти в боротьбі з пандемією. Це і електронний запис на ПЛР-тест, і додатковий контроль за самоізоляцією завдяки додатку “Вдома”. Це і національна система QR-кодів, яка фактично буде сповіщати громадян, що вони були в одному приміщенні із людиною, що захворіла", - сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду.
Окрім того, він повідомив, що комітет парламенту з питань бюджету підтримав рішення уряду щодо виділення 1 мільярда гривень на придбання експрес-тестів. Їх отримають переважно сімейні лікарі та мобільні бригади швидкої допомоги. Голова уряду пообіцяв, що на виділені гроші закуплять 6 мільйонів тестів.
Читайте також: "Краще вже повний локдаун". Що кажуть підприємці та експерти про карантин вихідного дня
"Ще 900 мільйонів гривень піде на додаткове забезпечення киснем ліжок у стаціонарах всіх областей. Додаткові кошти також будуть направлені в регіони для підготовки організації мобільних госпіталів”, - зазначив Шмигаль.
Щодо карантину вихідного дня, прем'єр заявив, що запропоновані протиепідемічні правила можуть показати свою ефективність вже за 2-3 тижні.
"Карантин вихідного дня - це виважена альтернатива повному локдауну. Якщо ми всі разом будемо дотримуватися протиепідемічних правил, то зможемо побачити результат за 2-3 тижні. Результат - це вихід на плато у кількості хворих у 12-15 тисяч на добу. Так ми зможемо дещо розвантажити медичну систему та підтримати наших медиків”, наголосив він.
Що відомо
- Станом на 18 листопада в Україні зафіксовано 12 496 нових випадків COVID-19. За весь час пандемії в Україні захворіло 570 153 людей.
- Кабінет міністрів запровадив в Україні загальнодержавний "карантин вихідного дня" з 14 по 30 листопада.
- Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Кабмін не планує запроваджувати в Україні суворого карантину, оскільки країна не може його собі дозволити. Але продовжував розглядатися варіант введення "карантину вихідного дня".
- Президент Володимир Зеленський підтримав запровадження "карантину вихідного дня", проте Міністерство культури та інформаційної політики та комітет Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики виступили проти цього.