Пакистанець, який має зв'язки з Іраном, міг планувати замовне вбивство Трампа — ЗМІ

Пакистанець, який має зв'язки з Іраном, міг планувати замовне вбивство Трампа — ЗМІ

Пакистанець, який має зв'язки з Іраном, міг планувати замовне вбивство Трампа
Кандидат у президенти США Дональд Трамп. AP

У США пакистанцю, підозрюваному у зв’язках з Іраном, висунули звинувачення у причетності до змови з метою вбивства американського політика чи урядовця. Однією з потенційних цілей, за даними правоохоронців, був експрезидент США Дональд Трамп. За даними прокуратури, пакистанець приїхав до Нью-Йорка, щоб найняти вбивцю.

Про це з посиланням на міністерство юстиції США пише Reuters.

Відповідно до кримінальної скарги, 46-річний Асіф Мерчант намагався завербувати людей у ​​Сполучених Штатах для здійснення змови в якості помсти за вбивство США головного командира Іранської революційної гвардії Касема Сулеймані у 2020 році.

За словами джерела агенції, колишній президент Дональд Трамп, який на посаді президента схвалив удар безпілотника по Сулеймані, обговорювався як потенційна ціль змови, але ця схема не була задумана як змова з метою вбивства колишнього президента.

Мерчанта, який, як стверджують прокурори, провів деякий час в Ірані, перш ніж вирушити з Пакистану в Сполучені Штати, звинуватили у вбивстві на замовлення у федеральному суді в районі Нью-Йорка Бруклін. Згідно з протоколами суду, 17 липня федеральний суддя видав наказ про його затримання.

"Роками Міністерство юстиції активно працювало над тим, щоб протистояти нахабним і невпинним спробам Ірану помститися американським державним чиновникам за вбивство іранського генерала Сулеймані", — заявив генеральний прокурор Меррік Гарленд.

У судових документах не згадуються ймовірні цілі змови. Мерчант сказав інформатору правоохоронних органів, що навколо однієї цілі буде "охорона".

Представник міністерства юстиції відмовився від подальших коментарів.

Як пише Bloomberg, у квітні Мерчант приїхав до США з Пакистану та зв’язався з людиною, яка, як він вважав, могла би йому допомогти.

За словами джерела Bloomberg, знайомого з цим питанням, колишній президент Дональд Трамп був одним із тих політиків, яких Мерчант розглядав як можливу ціль. При цьому немає жодних доказів того, що план Мерчанта мав будь-який зв'язок із замахом на Трампа минулого місяця в Батлері у штаті Пенсільванія, розповіло інше джерело.

Міністерство закордонних справ Пакистану заявило, що воно підтримує зв'язок з представниками США щодо цієї справи та очікує подальших подробиць. Представництво Ірану в ООН заявило, що “не отримувало жодних звітів з цього приводу від уряду США”.

Коли Мерчант постав у суді перед магістратським суддею Лоїс Блум у Брукліні, вона постановила утримувати його під вартою без права внесення застави, заявивши, що він становить “серйозну” загрозу для США і ризикує втекти.

Як пише Reuters, правоохоронні органи зірвали план Мерчанта ще до того, як було здійснено напад. Зазначається, що торговець, з яким зв’язалися у квітні, щоб допомогти зі змовою, повідомив про це правоохоронним органам і став конфіденційним інформатором.

Прокуратура стверджує, що Мерчант сказав інформатору, що в його плани також входить викрадення документів у однієї цілі та організація протестів у Сполучених Штатах.

Що відомо про замах на Дональда Трампа

Ввечері у суботу, 13 липня, коли Дональд Трамп виступав перед прихильниками в місті Батлер, штат Пенсильванія, невідомий відкрив вогонь.

Трамп майже відразу схопився за праве вухо і пригнувся під трибуну. Його закрили собою співробітники Секретної служби, які потім вивели його зі сцени. Пізніше Трамп повідомив, що куля пробила верхню частину його правого вуха.

Унаслідок стрілянини загинув один із глядачів, ще двоє дістали важкі поранення, повідомила Секретна служба.

20-річного стрільця убили, наразі мотиви замаху невідомі. За даними Секретної служби, він кілька разів вистрілив у бік сцени з даху за межами місця проведення мітингу. До розслідування того, що сталося, залучили ФБР, стрілянину розцінюють як замах на Трампа.

На початок