Трамп доручив вивести з Афганістану та Іраку 2,5 тисячі американських військових

Трамп доручив вивести з Афганістану та Іраку 2,5 тисячі американських військових

Трамп доручив вивести з Афганістану та Іраку 2,5 тисячі американських військових
АР

Президент США Дональд Трамп віддав розпорядження про виведення військових з Афганістану та Іраку за два місяці до закінчення терміну свого президентства.

Про це повідомляє СNN.

За словами виконуючого обов'язки міністра оборони США Крістофера Міллера, якого Трамп призначив замість звільненого кілька тижнів тому Марка Еспера, з Афганістану буде виведено близько двох тисяч американських військових та ще пів тисячі – з Іраку.

Наразі військовий контингент США в Афганістані налічує 4,5 тисячі солдатів та офіцерів, в Іраку — приблизно 3 тисячі. Після виведення в кожній країні залишиться близько двох з половиною тисяч американських військових.

Виведення американських військ з Іраку та Афганістану має завершитися в середині січня 2021 – за декілька днів до інавгурації Джозефа Байдена. За повідомленнями американських ЗМІ, поспішне рішення президента викликало критику як професійних військових, так і представників Сенату і Конгресу.

Крістофер Міллер пояснив рішення Трампа виконанням його виборчих обіцянок, а також реалізацією заздалегідь встановлених планів та стратегічних цілей США.

Що відомо

  • У США 3 листопада відбулися вибори, на яких американці обирали президента і віцепрезидента, 435 членів Палати представників, 35 представників Сенату і 13 губернаторів штатів і територій.
  • Після оголошення медіа США про перемогу Байдена над Трампом, Трамп зробив низку заяв про те, що не погоджується із результатами, зокрема написавши, що "переміг із великим відривом".
  • 9 листопада Дональд Трамп звільнив міністра оборони США Марка Еспера без пояснення причин. Раніше Еспер відкрито заперечував позицію Трампа щодо перейменування військових баз.
На початок