У Харкові суд скасував новий протокол міськвиборчкому про результати виборів до міськради

У Харкові суд скасував новий протокол міськвиборчкому про результати виборів до міськради

У Харкові суд скасував новий протокол міськвиборчкому про результати виборів до міськради

Харківський окружний адміністративний суд частково задовольнив позов кандидата у депутати Харківської міської ради Олексія Ваца про скасування протоколу міської ТВК з результатами виборів до міськради. Рішення ще не набрало сили.

Суд оголосив рішення пізно ввечері 17 листопада, повідомив Суспільному представник міської комісії у суді Антон Мартиненко.

"Позов задовольнили частково, протокол від 14.11.2020 скасували та зобов’язали вчинити визначені рішенням суду дії. В іншій частині, зокрема про зобов‘язання визнання виборів такими, що не відбулись та призначення повторних виборів, відмовлено", — повідомив він.

У сторін є два дні на оскарження рішення в апеляційному суді. За словами Мартиненка, міська ТВК розглядає таку можливість.

Скасувати новий протокол міської виборчої комісії у суді знову вимагав кандидат у депутати міськради від "Слуги народу" Олексій Вац. У коментарі Суспільному 17 листопада він пояснив свої вимоги так: "Є питання дотримання строків перш за все, виконання того рішення, яке було до цього".

Коментуючи попереднє рішення, позивач Олексій Вац заперечував, що позивається до міської ТВК задля того, щоб відтягнути реєстрацію депутатів та сесію міськради. Він назвав це припущення "хворобливою уявою" та посилався на порушення комісією закону.

Що відомо

  • Харківська міська ТВК склала протокол про результати виборів до Харківської міськради 5 листопада та оголосила список обраних депутатів.
  • 13 листопада Другий апеляційний адміністративний суд за позовом кандидата у депутати міськради Олексія Ваца визнав, що ТВК склала протокол без з’ясування питання про виконання рішень судів районними в місті Харкові виборчими комісіями. Суд скасував протокол ТВК і зобов'язав комісію продовжити встановлення результатів виборів.
  • 14 листопада міська ТВК склала новий протокол і знову оприлюднила список депутатів. Він не змінився.
  • За законом "Про місцеве самоврядування", перша сесія новообраної ради скликається територіальною виборчою комісією не пізніш як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради в кількості не менш як двох третин депутатів від загального складу ради. Очікувалося, що перша сесія відбудеться до 20 грудня. Перший заступник міського голови Ігор Терехов запевняв, що на сесії буде міський голова Геннадій Кернес, переобраний на цю посаду втретє.

Вибір редакції

На початок