У Раді пропонують створити систему підтримки туризму та культури на час карантину

У Раді пропонують створити систему підтримки туризму та культури на час карантину

У Раді пропонують створити систему підтримки туризму та культури на час карантину УНІАН

Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики розробив проєкт закону, який створить систему підтримки сфери туризму та культури на час карантину.

Про це розповіла журналістам заступниця голови комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.

"Наш комітет гуманітарної політики сформував бачення того, яким чином організувати компенсаторні механізми для сфери туризму та культури. Ми вже підписуємо проєкт закон, який зосередиться на двох напрямках. Перший – врахування форс-мажорних обставин та фінансового компенсування. Другий має на меті зробити галузь культури та туризму пріоритетними у державному фінансуванні", – повідомила Євгенія Кравчук.

Заступниця голови комітету наголосила, що галузі культури та туризму зазнали величезних збитків через пандемію і тому потребують державної підтримки.

"Їх підтримка має бути пріоритетною бюджетною галуззю на кілька років, бо ми підрахували, що через ці обмежувальні заходи з березня місяця у галузі туризму, готельного бізнесу і т.д. опустилися на рівень 2010 року. Щовихідних через карантин галузь туризму і гостинності втрачає по пів мільярда гривень. Якщо додати інші сфери, то разом буде до мільярда гривень збитків"

Без підтримки культурної сфери, за інформацією профільного комітету, до 100 тисяч українців можуть втратити роботу.

"Туризм та готельно-ресторанний бізнес, заклади культури – разом це мільйон робочих місць. Якщо не дати компенсаторних механізмів, роботу можуть втратити 100 тисяч осіб. З них 50 тисяч самозайнятих", – повідомила Кравчук.

Головним механізмом, який комітет пропонує застосувати для підтримки постраждалого від пандемії бізнесу, є пільгове кредитування.

"Що ми пропонуємо. По перше, змінити програму кредитування "5-7-9", щоб можна було під нульові відсотки кредитувати підприємців і щоб від них не вимагали заставне майно. Також необхідні пільги, наприклад, компенсація тіла кредиту з боку держави в разі, якщо підприємство не звільнятиме людей, а навпаки, розширюватиме штат.Крім того, ми проситимемо закріпити у фонді регіонального розвитку певний відсоток на сферу культури та туризму", – уточнила Євгенія Кравчук.

Що відомо

  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Верховної Ради пояснив логіку карантину вихідного дня. За його словами, обмеження на вихідних знизили активність людей у великих містах на 27%. Завдяки цьому уряд очікує на спад кількості заражень за два тижні.
  • Станом на 17 листопада в Україні підтверджено 11 968 нових випадків захворювання на COVID-19. Померло 159 людей.
  • Кабінет міністрів запровадив в Україні загальнодержавний "карантин вихідного дня" з 14 по 30 листопада.
  • Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Кабмін не планує запроваджувати в Україні суворого карантину, оскільки країна не може його собі дозволити. Але продовжував розглядатися варіант введення "карантину вихідного дня".
  • Президент Володимир Зеленський підтримав запровадження "карантину вихідного дня", проте Міністерство культури та інформаційної політики та комітет Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики виступили проти цього.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше