Тернопільський монах створив блог і зібрав понад 13 000 підписників

Тернопільський монах створив блог і зібрав понад 13 000 підписників

Тернопільський монах створив блог і зібрав понад 13 000 підписників
Суспільне Тернопіль

Білоруський монах-місіонер Сергій Гончаров 10 років живе в Україні. Сьогодні він проповідує в греко-католицькій церкві у Тернополі та знімає україномовні блоги для YouTube. Свої відео записує під псевдо "Падре Серж". Підписникам розповідає не лише про Євангеліє, але й про забобони, секс і татуювання.

Священник розповів, що намагається ламати стереотипи про монахів і хоче бути ближчим до вірян.

Ранок 30-річного Гончарова розпочинається з запису блогу. Знімає їх священник у дворі церкви Успення Пресвятої Богородиці в Тернополі, де він і служить.

Тернопільський монах створив блог і зібрав 13 000 підписників
Тернопільський монах створив блог і зібрав 13 000 підписників. Суспільне Тернопіль

"Блог почався з ідеї. Всі добрі речі починаються з ідеї, з доброї думки. Колись у нас був курс з медіакомунікації для молодих священників. Я приїхав туди зі своєю старенькою фотокамерою і вирішив відзняти невеличкий блог, і це був блог про монахів. Називався він "Чому не всі монахи є монахами?". В чому сенс? Я пояснив, що є монахи-затворники, є монахи-місіонери. Тобто є різні люди, які живуть богопосвяченим життям, щоб люди ширше сприймали людину в рясі. Людям сподобалося", – каже Гончаров.

Зараз на сторінку Гончарова в YouTube підписані більше 13 тисяч людей.

"Тематика досить інтимна і можливо в церкві її часто уникають. Немовби сексу в житті християнина немає. Відповідно випрацьовується ціла купа стереотипів. Бог творить людину чоловіком і жінкою, значить творить статевою істотою. І те, що творить Господь – є добрим. І, взагалі, я голосую за секс. Секс – це добре, секс – це здорово. Секс – це для всіх одружених", – розповів Гончаров.

"Велика кількість людей переживає питання стосунків, про які не готова поговорити. Якісь питання страхів, питання залежностей, питання статевості взагалі така тематика одразу всім цікавою стає. Я не раз в Інстаграмі також проводив ефіри раніше, з більшою інтенсивністю, ніж зараз. Якщо статева тематика, то велика кількість питань одразу і всім цікаво про це поговорити. Бо це є частина нашого життя. Тому я якось відкриваю певні тематики, певні теми, на які можна дискутувати", – каже Гончаров.

Тернопільський монах створив блог і зібрав 13 000 підписників
Тернопільський монах створив блог і зібрав 13 000 підписників. Суспільне Тернопіль

Сергій розповідає, що стати монахом вирішив у 2011 році, коли йому було 20 років:

“Я зрозумів, що життям , яким я раніше жив, я не можу жити. Воно мені не смакує. Я свідомо став християнином, і шукав чогось справжнього. Мене цікавило справжнє життя у вірі. Я зрозумів, що ось такий мій шлях”.

Першим селищем, в якому служив священник, був Гніздичів Львівської області. Там монах і вивчив українську мову.

"Я з російськомовної родини, хоча я говорив білоруською, але в родині постійно говорив російською. Навколо мене завжди була російська мова. Мене одразу відправили в село. Там навколо всі говорили українською. Причому такою "україншькою" галицькою мовою. Бабці, жіночки, чоловіки, діти – всі навколо розмовляли українською. За пару тижнів відбулася ломка. Я відчув фізично, що щось відбувається. І потім якось "перемкнуло" і я зрозумів, що українська – це вже моя мова”, – розповів Гончаров.

Тернопільський монах створив блог і зібрав 13 000 підписників
Тернопільський монах створив блог і зібрав 13 000 підписників. Суспільне Тернопіль

На сьогодні Сергій Гончаров відзняв близько сотні блогів. Найпопулярніше відео про те, як монах вчив українську мову, подивилися майже 100 тисяч людей. Окрім блогерства та богослужінь в церкві, падре Серж організовує християнські зустрічі з молоддю.

"Ряса – це може для людей виглядати як формальність. Моїм завданням – є проповідувати і говорити на тематику віри з людьми, які є далекі від церкви. Коли людина, яка є далекою від церкви, побачить людину в рясі, то для неї ця людина може бути розцінена якось неправильно. Тобто, як людина, яка зараз буде щось там плести, в що сама не вірить. Тому я говорю мовою звичайних людей, я стою в образі звичайної людини", – каже Гончаров.

Що відомо

На початок