"Усі ми боїмося контакту з коронавірусом". Інтерв'ю Юрая Санітри про заключну підготовку до сезону

"Усі ми боїмося контакту з коронавірусом". Інтерв'ю Юрая Санітри про заключну підготовку до сезону

Ексклюзивно
"Усі ми боїмося контакту з коронавірусом". Інтерв'ю Юрая Санітри про заключну підготовку до сезону Суспільне:Біатлон

Головний тренер збірної України з біатлону - про психологічне навантаження, склад збірної на перші етапи Кубка світу та коронавірус.

Збірна України з біатлону проводить заключну частину підготовки до нового сезону. З першого листопада спортсмени знаходяться у фінському Вуокатті. Вибір локації пов'язаний з наявністю усіх необхідних умов для тренувань (перш за все, готова траса), а також з невеликою відстаннюМіж містами близько 200 кілометрів, обидві локації у Фінляндії до Контіолахті, де пройдуть два стартові етапи Кубка світу.

На зборі у Вуокатті перебуває не тільки команда "А" під керівництвом Юрая Санітри, але й команда "Б", для якої це перший закордонний виїзд під час підготовки до сезону. За кілька днів після прибуття українських спортсменів у Фінляндію стало відомо, що три біатлоністи команди "Б" отримали позитивний результат тесту на коронавірус. Відповідно, підготовку потрібно було змінювати на ходу.

Про останні тижні підготовки, вплив коронавірусу на команду, нові реалії зборів, а також про склад України на перші етапи Кубка світу Суспільне Спорт поспілкувалося з головним тренером команди, Юраєм Санітрою.

 • Про ситуацію на зборі

"Зробити все за планом дуже складно, адже ситуація постійно змінюється: працюємо з великим психологічним навантаженням. Я здивований, як спортсмени і вся команда працює та витримує у цій атмосфері. Ми вже робили декілька тестів на COVID-19 і постійно переживаємо в очікуванні результатів. Загалом ситуація в світі та й навколо нас у Вуокатті така, що необхідно бути обережним, але й працювати потрібно. Скажу, що з самого початку цього збору ситуація не складалася позитивно для хорошої роботи, але вчимося жити з цим.

Були перерви у підготовці, довелося змінити тренувальну програму, особливо на початку. Але зараз вже працюємо за системою, яку хотіли виконати перед Кубком світу".

Читайте також: "Стоїть одне завдання: покращити результати". Підручний розповів про очікування від нового сезону
 • Про перебування команди на карантині

"Усі знають, що на початку збору ми були на карантині, адже в нашому будиночку в українській команді було кілька позитивних тестів на COVID-19. Нам потрібно було відсидіти два дні, не покидаючи кімнати: можна було виходити лише на крос, не могли кататися на лижах. На наступні 10 днів ми були лише обмежені тим, що не мали права ходити до загальної фітнес-зали та виконувати силову роботу. Натомість стрільбище та траса були відкриті для нас практично кожен день: тут немає дуже багато команд, тому ми мали 8-10 установок в доступі та могли спокійно працювати.

У зв’язку з усіма умовами – програма формувалася з дня на день, щоб все відповідало епідеміологічній ситуації та плану, який ми мали виконувати. Загалом умови для тренувань хороші: немає великої кількості людей на трасі, стрільбище також вільне. Тому все ж думаю, що ми проведемо хорошу роботу, аби добре підготуватися до перших стартів у фінському Контіолахті.

Команда "А" має свій поверх на який ніхто не має права заходити, у нас є окремий вихід на вулицю. Перші дні нам навіть їжу носили до кімнат, а потім вже в їдальні мали окреме приміщення. Посеред цього тижня ми отримали дозвіл відвідувати ресторан з усіма. Команда "Б" проживає в одному будинку з нами, але на іншому поверсі: вони досі перебувають на карантині. Думаю, вже найближчими днями їм дозволять проводити тренування у тому ж режимі, що й нам".

Читайте також: Як позитивні тести на коронавірус змінили підготовку біатлонної команди "Б". Розповідає тренер
 • Про психологічне навантаження

"Здаєш тест, потім доводиться чекати результату. А якщо у когось він виявляється позитивним, то це впливає на всю команду: змінюється режим, а також організаційні моменти навколо команди. Зрозуміло, що всі ми тут боїмося контакту з коронавірусом. Адже захворіти за два тижні до старту не хочеться, кожен хоче бути готовим та здоровим, щоб показати ту підготовку, яка була зроблена влітку".

 • Про тести на Covid-19 у Вуокатті

"У Фінляндії є правило: необхідно приїхати з негативним тестом на кордон, а тоді здати ще один тест на третій день. За ці три дні потрібно сидіти на карантині, хоча й можна було тренуватися. Власне, за результатами тесту на третій день у нашій команді виявили інфікованих. Шкода лікаря, який отримав позитивний результа: він сидів 10 днів на карантині у кімнаті, не виходив на вулицю. Але вже перехворів і з цієї суботи може працювати в команді. У всіх інших не було симптомів, щоб ззовні було зрозуміло, що вони хворіють.

Звичайно, у нас є ризик зараження, але будемо дивитися вже на результати тестів, які наобхідно буде здати для потрапляння у Контіолахті. Щоб отримати акредитацію на старт, потрібно мати негативний результат на COVID-19 - у кого його не буде, той не зможе стартувати".

Читайте також: Сезон 2020/21 буде дефіцитним для IBU. Прогнозований дефіцит - майже 3 млн євро
 • Про святкування днів народження на зборі

"Ми дотримуємось правила зменшення контактів поза тренувальним процесом. Якщо виходимо з кімнати, то всі перебуваємо у масках. Звичайно, привітали Руслана ТкаленкаДень народження 13 листопада (, нашого тренера Романа ПримуДень народження 6 листопада та Дмитра ПідручногоДень народження 5 листопада. Утім, не святкуємо, як це було в попередні роки. Вважаємо, що це правильно, адже потрібно берегтися та серйозно ставитися до свого здоров'я та можливості підхопити вірус".

 • Про склад на перший етап Кубка світу

"Я ще у вересні сказав, що на перший етап Кубка світу не будемо нічого змінювати. Будуть стартувати ті ж спортсмени, які підтвердили свій рівень минулоріч. Більше хвилюємся за те, як добре підготуватися до дебютних змагань, аніж влаштовувати якийсь відбір або змінювати склад на Кубок світу.

Трохи змінюється кадрова ситуація в жіночій команді через обставини, які трапилися у Вуокатті. Після розмови з особистим тренером Анастасії Меркушиної ми вирішили, що вона буде готуватися до наступних стартів в австрійському Гохфільцені. Тому вона не стартуватиме з нами в Контіолахті, а готуватиметься далі. Ми ж будемо дивитися на її можливості.

Уже можу назвати імені у чоловіків та жінок, які будуть стартувати.

У чоловіків - це Дмитро Підручний, Артем Прима, Сергій Семенов, Руслан Ткаленко, Антон Дудченко, Богдан Цимбал і Тарас Лесюк.

У дівчат: Олена Підгрушна, Віта та Валентина Семеренко, Юлія Джима, Дар’я Блашко та Катерина Бех.

Нас чекає дуже важка програма – два старти за два дні: індивідуальна гонка, а потім спринт. Тому у цій ситуації, яка складається, краще мати у своєму розпорядженні більше спортсменів. Якщо хтось буде поза змаганнями через епідемію, то необхідно мати запасних біатлоністів".

Читайте також: Кубок світу з біатлону 2020/21: календар, розклад, дати етапів
 • Про зміну планів перед Контіолахті

"У нас був запланований збір у Вуокатті до суботи, 21 листопада. Але через ситуацію в Контіолахті, де досі готують трасу та стадіон, ми продовжимо збір до 24 листопада. Плануємо у суботу-неділю (21-22 листопада) провести один контрольний старт зі збірними Болгарії та США.

А потім будемо переїжджати: до Контіолахті 200 кілометрів, там і зробимо тести, які покажуть, хто може стартувати. Упевнений, що всі матимуть негативні тести та зможуть виступити на першому Кубку світу".

 • Про Буковель

"Я перебуваю на зв'язку з президентом федерації біатлону Володимиром Бринзаком: обговорюємо ситуацію з трасою в Буковелі, адже хочемо вже наприкінці грудня провести там чемпіонат України. Я вже маю інформацію, що з настанням морозів "пушки" готові робити штучний сніг. Якщо все буде гаразд, то дехто зі спортсменів після Нового Року готуватимуться там до майбутніх стартів Кубка IBU".

Читайте також: Встановлюють стрільбище. Яка стадія готовності біатлонного стадіону в Буковелі

Календар біатлонних змагань у грудні 2020 року

 • Етапи Кубка світу пройдуть в Контіолахті (28-29 листопада та 3-6 грудня), а також у Гохфільцені (11-13 грудня та 17-20 грудня)
 • 22-25 грудня повинен відбутися Відкритий чемпіонат України у Буковелі
 • Етапи Кубка IBU розпочнуться у січні 2021 року
Категорії
ТенісОлімпіада-2022ФутболЗимовий спортБоксКомандні види спортуШахиЛегка атлетикаБаскетболВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейДзюдоЛіга чемпіонівУсик - ДжошуаЧС-2022 з футболу