80 років за кордоном. В Україну повернулась картина, викрадена з музею в Дніпрі (ВІДЕО)

80 років за кордоном. В Україну повернулась картина, викрадена з музею в Дніпрі (ВІДЕО)

80 років за кордоном. В Україну повернулась картина, викрадена з музею в Дніпрі (ВІДЕО) undefined

В Україну повернулась картина Михайла Паніна "Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною", яку вважали втраченою

Полотно розмірами майже 2,5 на 3 метри викрали в часи Другої світової з художнього музею в тодішньому Дніпропетровську. Її вважали втраченою майже 80 років. Тепер її повернули в Україну.

Три роки тому зі Сполучених Штатів у музей Дніпра надійшов електронний лист із проханням охарактеризувати полотно, яке збираються продати за 5 мільйонів доларів на аукціоні у Вашингтоні.

Дипломатичні перемовини, розгляд справи прокурором Вашингтона та вирок суду – такий шлях викраденої картини українського живописця Михайла Паніна до повернення в Україну.

У Сполучених Штатах картина лежала на горищі приватного будинку в штаті Вашингтон, розповідає деректорка дніпровського художнього музею Тетяна Шапаренко.

«Картина була перевезена до США і перебувала там в будинку літньої людини, самотньої людини, яка продає будинок родині Трейсі у 1986 році», – сказала директорка музею.

Три роки тому родина Трейсі вирішила змінити помешкання і розпродати непотрібне їй майно на аукціоні. Перед тим, як виставити картину на продаж, аукціонний дім The Potomack Сompany звернувся до художнього музею в Дніпрі за інформацією щодо полотна, бо з'ясували, що власник картини Михайло Панін жив у тодішньому Дніпропетровську.

«Наша реакція була дуже несподівана, тому що ми одразу розпочали переглядати нашу обліково музейну документацію, архівні матеріали. У нас зберігаються фото нашої експозиції довоєнної доби. І ми з'ясували, що ця робота знаходилась в постійній експозиції», – розповіла Тетяна Шапаренко.

Полотно було написане в 1911-му році. Тоді Михайло Панін випускався з Петербурзької академії мистецтв і "Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною" був його дипломною роботою.

Генеральна директорка Національного науково-дослідницького реставраційного центру України Світлана Стрельникова каже: картина пошкоджена, бо зберігалася в неналежних умовах і її потрібно реставрувати.

«Ми маємо закріпити фарбовий шар, ми маємо зняти нашарування бруду, ми маємо укласти кракелюр – це відшарування фарбового шару. А після цього це є технічна реставрація. Підвести ґрунт в місцях втрат. Але це процес дуже довгий. Він вимагає покрокової роботи - це по міліметрах», – розповіла Світлана Стрельникова.

Реставрувати картину почали в оглядовій залі.

Завершать відновлення у Дніпрі.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди