Азербайджан запровадив комендантську годину у Нагірному Карабаху. Вірмени спалюють свої будинки

Азербайджан запровадив комендантську годину у Нагірному Карабаху. Вірмени спалюють свої будинки

Оновлено
Азербайджан запровадив комендантську годину у Нагірному Карабаху. Вірмени спалюють свої будинки
AP

Вірмени спалюють свої будинки у деяких районах Нагірного Карабаху, які мають перейти до Азербайджану після підписання мирної угоди між двома країнами. Азербайджанський уряд запровадив на контрольованих територіях комендантську годину.

Про це повідомляється на сайті МВС Азербайджану.

Комендантська година діятиме відповідно до указу президента країни Ільхама Алієва з 21:00 до 6:00 наступного дня. Згідно з адміністративно-територіальним поділом Азербайджану, управління в кожному з районів здійснюватимуть відділення поліції.

"На підставі Указу президента Азербайджанської Республіки від 29 жовтня 2020 року "Про організацію тимчасового спеціального управління на звільнених територіях Азербайджанської Республіки" міністр внутрішніх справ генерал-полковник Вілаят Ейвазов видав наказ про призначення начальників поліції", – йдеться у повідомленні.

Як повідомляє азербайджанська служба BBC, деякі вірмени, які покинули Кельбаджар, підпалили свої будинки.

"Ця територія буде передана Азербайджану через два дні. Деякі місцеві жителі повністю евакуюються і залишають свої будинки. Деякі навіть спалюють свої будинки, щоб не допустити їх потрапляння до рук азербайджанців", — написав кореспондент BBC Вілл Вернон у Twitter.

"Якщо мої діти не можуть користуватися цим будинком, то ніхто не може", — також процитував Вернон одного із жителів Нагірного Карабаху.

Що відомо

  • 10 листопада у Єревані спалахнули акції протесту після того, як прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про підписання заяви із президентами Азербайджану та Росії про припинення бойових дій в Нагірному Карабаху.
  • На початку жовтня Азербайджан погодився на переговори з ОБСЄ щодо конфлікту у Нагірному Карабаху. Наступного дня Азербайджан і Вірменія домовилися про припинення вогню, проте уже за добу почали звинувачували одне одного у порушенні режиму припинення вогню.
  • 22 жовтня президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що азербайджанські війська встановили повний контроль над кордоном з Іраном.
  • 9 листопада у повітряному просторі Вірменії поблизу кордону з Азербайджаном був збитий військовий гелікоптер Мі-24 Російської Федерації. МЗС Азербайджану визнало, що вертоліт був збитий їхніми військовими і пообіцяло виплатити компенсації.
  • Цього ж дня військові Азербайджану взяли під контроль стратегічно важливе місто Шуша.
  • В Єревані правоохоронці затримували людей на тлі демонстрацій, спричинених підписанням мирної угоди щодо Нагірного Карабаху.
  • Міністерство закордонних справ України привітало припинення Азербайджаном та Вірменією бойових дій у Нагірному Карабаху.
На початок