Україна привітала Азербайджан і Вірменію із припиненням бойових дій

Україна привітала Азербайджан і Вірменію із припиненням бойових дій

Україна привітала Азербайджан і Вірменію із припиненням бойових дій
МЗС України. УНІАН

Міністерство закордонних справ України привітало припинення Азербайджаном та Вірменією бойових дій у Нагірному Карабаху.

Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті МЗС.

"Вважаємо, що наступним кроком має стати відновлення стабільності та життєдіяльності регіону, а також продовження міжнародних зусиль для досягнення повного врегулювання нагірнокарабаського конфлікту на основі міжнародного права", – зазначили у міністерстві.

Також у МЗС підкреслили, що Україна незмінно і беззастережно підтримує територіальну цілісність Азербайджану в міжнародно визнаних кордонах.

"Цей принцип є основоположним для України, що досі потерпає від російської агресії, і частина території якої залишається під тимчасовою окупацією Росії", – наголосили у міністерстві.

Що відомо

  • 10 листопада у Єревані спалахнули акції протесту після того, як прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про підписання заяви із президентами Азербайджану та Росії про припинення бойових дій в Нагірному Карабаху. Через заворушення та заклики до повалення влади затримали щонайменше шістьох демонстрантів.
  • На початку жовтня Азербайджан погодився на переговори з ОБСЄ щодо конфлікту у Нагірному Карабаху. Наступного дня Азербайджан і Вірменія домовилися про припинення вогню, проте уже за добу почали звинувачували одне одного у порушенні режиму припинення вогню.
  • 22 жовтня президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що азербайджанські війська встановили повний контроль над кордоном з Іраном.
  • 9 листопада у повітряному просторі Вірменії поблизу кордону з Азербайджаном був збитий військовий гелікоптер Мі-24 Російської Федерації. МЗС Азербайджану визнало, що вертоліт був збитий їхніми військовими і пообіцяло виплатити компенсації.
  • Цього ж дня військові Азербайджану взяли під контроль стратегічно важливе місто Шуша.

На початок