Неправильно казати, що Україна не може використовувати якусь зброю — президент Фінляндії

Неправильно казати, що Україна не може використовувати якусь зброю — президент Фінляндії

Александр Стубб
Президент Фінляндії Александр Стубб. AP

Президент Фінляндії Александр Стубб вважає неправильним, що західні партнери намагаються встановлювати правила для застосування Україною наданої зброї.

Про це він сказав на полях саміту НАТО.

"У мене немає абсолютно ніякого морального права вирішувати, яку зброю і у якому об'ємі буде використовувати Україна. Пам'ятайте, що це традиційна кінетична війна, в якій агресор — Росія. Тож для нас пробувати казати, що Україна не може використовувати ту чи іншу зброю це неправильно", — сказав Стубб

Президент Фінляндії зазначив, що Росія застосовує для ударів по Україні КАБи, які є "надзвичайно смертельними і їх важко виявити", а також обстрілює лікарні, дитячі шпиталі, школи, житлові будинки, театри.

"В них абсолютно немає ніяких обмежень у цій війні. Тож для нас встановлювати правила про те, яку зброю може і має використовувати Україна, це неправильно", — наголосив він.

10 липня президент України Володимир Зеленський закликав США зняти наявні обмеження щодо ударів по території РФ, щоб захистити українські міста від ударів керованими авіабомбами.

Заступник помічника державного секретаря США Крістофер Сміт у коментарі Суспільному заявив, що Сполучені Штати обговорюють з Україною дозвіл на застосування американської далекобійної зброї для ударів по території Росії.

На початок