Про що найчастіше запитують українці у контакт-центрі з протидії COVID-19. Розповідає МОЗ

Про що найчастіше запитують українці у контакт-центрі з протидії COVID-19. Розповідає МОЗ

Про що найчастіше запитують українці у контакт-центрі з протидії COVID-19. Розповідає МОЗ Ілюстративне фото: pixabay

Міністерство охорони здоров'я заявило, що всеукраїнського контакт-центру з протидії COVID-19 надійшло понад 27 тисяч дзвінків. При цьому найпопулярнішими серед українців стали запитання щодо діагностики та скарги на сімейних лікарів.

Як розповів заступник міністра охорони здоров'я Ярослав Кучер на брифінгу 11 листопада, більшість дзвінків є інформативного характеру. Серед 5 найпопулярніших серед українців тем:

 • запитання діагностики COVID-19 (50% дзвінків);
 • запитання амбулаторного лікування (майже 9%);
 • безкоштовні та платні тестування (6%);
 • порядок проходження самоізоляції (5,7%);
 • запитання підписання декларацій з сімейним лікарем (3,6%).

Щодо останнього запитання заступник міністр зазначив, що у контакт-центрі можна дізнатися інформацію щодо найближчої лікарні, її телефон, що у ній потрібно сказати і подальшого алгоритму дій для підписання декларації.

Також Кучер розповів, що до контакт-центру надходять скарги і пропозиції, зокрема щодо роботи сімейних лікарів (37%), лікарень (25%), лабораторій (11%), роботи поліклінік (7%), скарги на неможливість здати ПЛР-тест (4%).

"Розумію, що деякі люди ставляться емоційно. Ми у міністерстві розуміємо завантаженість сімейних лікарів, але якщо у деяких регіонах забагато скарг на сімейного лікаря, можливо, на це питання варто подивитися під іншим кутом", — сказав заступник міністра.

Скарги на неможливість здати ПЛР-тест Кучер пояснив зв'язком із першим питання, оскільки іноді сімейний лікар не виписує направлення на тест на коронавірус і людина не може здати його безкоштовно. Також люди, подекуди, не можуть отримати результати свого тестування.

Кучер розповів, що з початку роботи контактного центру надійшло близько 27 тисяч дзвінків, з яких 7631 було оброблено в автоматичному режимі, за допомогою системи IVRIVR — інтерактивне голосове меню. Система попередньо записаних голосових повідомлень, що виконує функцію маршрутизації дзвінків всередині call-центру з використанням інформації, що вводиться клієнтом на клавіатурі телефону. (тобто робота). 19 188 були направлені на операторів. З них 15 945 були прийняті з кількох перших гудків і оператори їх обробили. В часи навантаження було 243 дзвінки, де громадяни не дочекалися на оператора і їм потім передзвонили.

Крім того, Кучер назвав топ-5 регіонів за кількістю звернень від загальної кількості дзвінків:

 • Київська область (22%);
 • Київ (9%);
 • Дніпропетровська область (9%);
 • Харківська область (7%);
 • Черкаська область (6).

Заступник міністра пояснив таку статистику тим, що у цих регіонах живе велика кількість людей, тому найвища кількість дзвінків є логічною. Водночас найкраще і своєчасно дзвінки громадян опрацьовують на Волині, Черкащині, Одещині, Чернігівщині, Житомирщині, Хмельниччині, Вінниччині, Прикарпатті, Херсонщині та Миколаїщині.

Кучер нагадав, що номер телефону контакт-центру: 0-800-60-20-19.

Що відомо

 • 2 листопада розпочав роботу всеукраїнський безкоштовний контакт-центр з протидії COVID-19, дзвінки туди є безкоштовними.
 • Центр є цілодобовим і у ньому працює 150 операторів. При цьому записи фіксуються автоматично і у випадку, якщо оператору буде необхідно уточнити інформацію, він повинен передзвонити клієнтові після отримання уточнень.
 • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов пояснив, що до нового всеукраїнського контакт-центру з протидії COVID-19 можна телефонувати щодо виникнення проблем з медичними працівниками, процесу лікування і тестування коронавірусу.
 • 9 листопада в Україні розпочало діяти нове карантинне районування. Відповідно до нього, країна більше не має "жовтих" та "зелених" зон.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди