В Україні почало діяти нове епідемічне зонування. Що змінилося

В Україні почало діяти нове епідемічне зонування. Що змінилося

В Україні почало діяти нове епідемічне зонування. Що змінилося
УНІАН

9 листопада в Україні розпочало діяти нове карантинне районування. Відповідно до нього, країна більше не має "жовтих" та "зелених" зон.

Відповідне рішення раніше ухвалила Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

В Україні почало діяти нове епідемічне зонування. Що змінилося
В Україні почало діяти нове епідемічне зонування. Що змінилося. Кабінет міністрів України

Зокрема, у "червоній" зоні опинились міста Запоріжжя і Краматорськ. Загалом у ній перебувають 198 міст та сіл у 23 областях, що на 86 населених пунктів більше, ніж раніше.

Решта населених пунктів перебувають у "помаранчевих" зонах. Тут заборонено проведення масових заходів за участі понад 20 осіб та перевезення громадським транспортом людей більше, ніж це дозволяє технічна інструкція щодо посадкових місць. Також у них не дозволяється торгівля в усіх закладах із кількістю відвідувачів більше ніж 1 на 10 квадратних метрів.

Ресторанам і кафе дозволяється працювати тільки на виніс, а також із заповненістю не більше 50% посадкових місць. Також у "помаранчевих зонах" заборонено працювати дискотекам і нічним клубам, окрім того, існують обмеження щодо планової шпиталізації та надання інших планових медичних послуг.

При цьому в Житомирській, Одеській, Луганській, Полтавській, Черкаській, Чернігівській областях дозволена посадка пасажирів в транспорті приміського, міжміського, внутрішньообласного і міжобласного сполучення.

Водночас на Франківщині, Полтавщині, Харківщині та Хмельниччині дозволена робота навчальних закладів, громадського транспорту, ТРЦ і магазинів. Також В Івано-Франківській, Київській, Полтавській, Харківській, Хмельницькій, Чернівецькій та Чернігівській областях продовжують працювати заклади громадського харчування.

Що відомо

  • Міністерство охорони здоров'я запропонує уряду встановити додаткові карантині обмеження на території України. Вони стосуватимуться, зокрема, роботи торгово-розважальних центрів та обслуговування людей у магазинах.
  • Прем'єр Денис Шмигаль 4 листопада заявив, що Кабінет міністрів не планує запроваджувати локдаун в Україні, але посилить карантин, якщо ситуація з поширенням COVID-19 погіршиться. За його словами, до кінця року кількість хворих на коронавірус може сягнути 20 тисяч людей щодня.
  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов спростував інформацію про те, що в Україні планують запровадити "чорні" зони епідемічної небезпеки, проте МОЗ пропонує запровадити новий показник, за яким встановлюватимуться обмеження у "червоній" зони карантину. Він стосуватиметься кількості позитивних тестів на COVID-19.

На початок