У Вашингтоні Зеленський зустрівся з президентом Чехії Павелом. Про що говорили

У Вашингтоні Зеленський зустрівся з президентом Чехії Павелом. Про що говорили

У Вашингтоні Зеленський зустрівся з президентом Чехії Павелом
На полях саміту НАТО Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Чеської Республіки Петром Павелом, липень 2024 року. ОПУ

На полях саміту НАТО у Вашингтоні президент України Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Чеської Республіки Петром Павелом.

Про це повідомляє пресслужба президента.

Зазначається, що президенти скоординували позиції перед засіданням Ради Україна – НАТО, зустрічами коаліції ППО та коаліції винищувачів.

Також обговорили реалізацію чеської ініціативи з постачання артилерійських боєприпасів Україні та нові джерела її фінансування, реалізацію результатів першого Саміту миру та залучення якомога більшої кількості країн Глобального Півдня до відновлення справедливого миру в Україні.

Під час зустрічі йшлося й про шлях України до вступу у Європейський Союз, зокрема про те, що Україна сподівається на швидкий переговорний процес із ЄС та очікує початку двосторонніх скринінгових зустрічей щодо українського законодавства.

Також у Вашингтоні на полях саміту Зеленський провів зустріч із канцлером ФРН Олафом Шольцом.

Крім того, у Посольстві України у Сполучених Штатах президент Зеленський зустрівся із топменеджерами провідних американських оборонних компаній. У межах зустрічі “Укроборонпром” та американська компанія Northrop Grumman підписали угоду щодо створення нового виробництва боєприпасів.

Саміт НАТО у Вашингтоні 2024 року

9 липня у Вашингтоні розпочався 75-ювілейний Саміт НАТО. Окрім 32 членів Альянсу, на заході будуть представники 35 країн-партнерів, зокрема й Україна. Серед ключових тем саміту — захист Альянсу на тлі російської агресії в Україні, колективна оборона, військова присутність на східному фланзі НАТО та ядерне стримування.

Володимир Зеленський напередодні саміту заявив, що він має стати "платформою Patriot" для України, а також очікуються нові безпекові угоди та "потужні кроки від США". Водночас бажаного запрошення на вступ до Альянсу Україна на цьому саміті не отримає.

На початок