Італія планує виділити Києву допомогу розміром 1,7 мільярда доларів – ЗМІ

Італія планує виділити Києву допомогу розміром 1,7 мільярда доларів – ЗМІ

Джорджія Мелоні та Володимир Зеленський
Володимир Зеленський та Джорджа Мелоні під час зустрічі у Римі, 13 травня 2023 року. AP

Італія готується надати Україні 1,7 мільярда доларів нової допомоги. Кошти планують виділити наступного року.

Про це повідомляє італійська газета Corriere della Sera.

Там зазначають, що це частка Італії у 40-мільярдній допомозі Києву, яку обговорює НАТО. Половину цієї допомоги нададуть США. Ще 20 мільярдів — європейські країни Альянсу.

У виданні припускають, що прем’єрка Італії Джорджія Мелоні підпише декларацію, у якій зобов’яжеться, що її країна зробить свій внесок.

У газеті зазначили, що, згідно з підрахунками, за перші два роки повномасштабної війни Рим передавав Києву близько 1,2 мільярда євро кожні 12 місяців. Мовиться про вартість зброї або інших товарів та послуг.

Тепер ця країна зобов’язується зробити більше. Так її внесок має зрости приблизно на 400 мільйонів євро.

Військова допомога Україні від Італії

Раніше ділова газета Handelsblatt з посиланням на джерела повідомляла, що Італія планує замовити у німецького оборонного концерну Rheinmetall сотні танків. Сума можливого замовлення — 20 мільярдів євро.

Згідно з планом, у межах замовлення італійський уряд придбає щонайменше 350 бойових броньованих машин Lynx і понад 200 основних бойових танків Panther. Таке замовлення розподілене на 15 років. У компанії Rheinmetall це повідомлення не спростували. Однак там заявили, що прокоментують його у належний час.

Саміт НАТО у Вашингтоні 2024 року

У Вашингтоні, округ Колумбія, з 9 по 11 липня, проходить саміт НАТО. На захід також запрошені міністри закордонних справ 35 країн-партнерів, які не входять до Альянсу. Серед відомих учасників – міністри закордонних справ Ізраїлю, Єгипту, Йорданії, Катару та Об’єднаних Арабських Еміратів. Також на зустрічі буде й Україна.

Це вже буде третій саміт поспіль, у роботі якого візьмуть участь не лише глави держав усіх 32 країн-членів НАТО, а й лідери індо-тихоокеанських країн-партнерів: Австралії, Японії, Південної Кореї та Нової Зеландії.

Білий дім повідомляв, що на саміті країни-члени блоку оголосять про надання Україні 40 мільярдів євро допомоги на 2025 рік.

На початок