Кабмін погодив профадаптацію ветеранів та їхніх сімей за державні кошти

Кабмін погодив профадаптацію ветеранів та їхніх сімей за державні кошти

Уряд ухвалив постанову для забезпечення професійної адаптації ветеранів і ветеранок війни, членів їхніх родин та сімей полеглих військових коштом держбюджету. Для цього у 2024 році передбачено 71 мільйон гривень.

Про це йдеться на сайті Кабміну.

Також уряд запровадив умову обов'язкового працевлаштування цих людей після професійної адаптації. Окрім того, визначено категорії, які отримають послугу з профадаптації передусім.

“Мінветеранів створює умови та можливості для розвитку ветеранів і ветеранок, працевлаштування, започаткування власної справи, щоб бути економічно активними та фінансово незалежними. Постанова забезпечить своєчасне фінансування видатків", — заявив в.о. Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун.

Протягом двох років можливістю професійної адаптації скористалося до 2,2 тисячі людей. Цьогоріч очікують вийти на показник близько 5 тисяч.

Програми підтримки військових та ветеранів

Також Кабмін виділив 5,7 мільярда гривень на закупівлю житла для ветеранів. Грошову компенсацію цьогоріч отримають майже 2500 людей.

Уряд розширив комплексну програму зі стоматологічної допомоги військовослужбовцям та ветеранам. Так розширили список гарантованих безоплатних послуг. Їхня гранична вартість не може перевищувати 24 952 гривні.

У березні Кабмін збільшив розмір державної соцдопомоги дітям загиблих захисників-добровольців. З 1 квітня розмір виплат автоматично підвищився з 2361 грн до 7800 на одного неповнолітнього та до 6100 грн — на кожного, якщо в сім’ї двоє і більше дітей.

На початок