Кабмін виділив 5,7 млрд гривень на купівлю житла для ветеранів

Кабмін виділив 5,7 млрд гривень на купівлю житла для ветеранів

Уряд затвердив розподіл субвенцій на виплату грошової компенсації для придбання житла за трьома бюджетними програмами на 2024 рік для ветеранів на загальну суму 5,7 мільярда гривень.

Про це повідомили у Мінветеранів.

Зазначається, що за рахунок розподілених коштів грошову компенсацію за житло цьогоріч отримають майже 2500 людей.

Зокрема кошти на придбання житла отримають:

  • особи з інвалідністю внаслідок війни I-II групи, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та члени сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць;
  • особи з інвалідністю внаслідок війни I-II групи, які брали участь в бойових діях на території інших держав та члени сімей загиблих (померлих) таких ветеранів;
  • внутрішньо переміщені особи, які брали участь в АТО/ООС і визнані учасниками бойових дій чи особами з інвалідністю внаслідок війни III групи.

За словами виконувача обов'язків міністра у справах ветеранів Олександра Порхуна, відомство зібрало від областей зведену інформацію про потребу на виплату грошової компенсації на придбання житла. Найближчим часом місцеві розпорядники коштів вже перераховуватимуть згідно з помісячним розписом грошову компенсацію на спеціальні рахунки одержувачів, які відкриті в "Ощадбанку". "Після отримання коштів ветерани та члени сімей загиблих самостійно обирають житло, яке бажають придбати. Таке житло може бути, як на вторинному ринку, так і на первинному — за умови, що воно обов’язково введено в експлуатацію", — додав посадовець.

У Мінветеранів нагадали, що у 2023 році були розподілені 5,9 млрд гривень на компенсацію понад 2,6 тисячі ветеранам війни та членам їх сімей. Вже 2155 з них придбали житло.

На початок