Для великого наступу в Україні Росії бракує боєприпасів та військ – чиновник НАТО

Для великого наступу в Україні Росії бракує боєприпасів та військ – чиновник НАТО

ЗМІ
Російська армія
Російський солдат стоїть біля російського танка Т-90 на виставці зброї під час патріотичного фестивалю «Росіяни змінюють світ» у Санкт-Петербурзі, Росія, субота, 24 лютого 2024 року. AP

Росії не вистачає боєприпасів та військ, аби розпочати масштабний наступ в Україні. Для цього їй доведеться забезпечити значні постачання снарядів з інших країн на додачу до тих, які вона отримує від Ірану та КНДР.

Про це заявив високопоставлений представник НАТО, повідомляє Reuters.

Перед відкриттям щорічного саміту Альянсу він зазначив, що нещодавні підпали, плани вбивств та диверсії у Європі — це частина таємної кампанії Володимира Путіна. Вона спрямована на те, аби підірвати підтримку України з боку громадськості.

За словами представника НАТО, Росія зазнає "дуже великих втрат" на полі бою, намагаючись утримати невеликі територіальні здобутки.

"Що їм доводиться робити, так це наказувати недоукомплектованим, недосвідченим підрозділам рухатися у райони для досягнення нереалістичних цілей", — заявив чиновник Альянсу на умовах анонімності.

Він зауважив, що у НАТО припускають, що Путіну доведеться віддати наказ про нову широкомасштабну мобілізацію.

За оцінками представника Альянсу, Росія зможе підтримувати свою військову економіку ще 3-4 роки. Він наголосив, що до лав своєї армії вона щомісяця набирає близько 30 тисяч військових. Це дозволяє їй зазнавати великих втрат на полі бою.

Чиновник НАТО зауважив, що Путін "усе ще думає, що час на його боці". Він готовий витримати "справді приголомшливу кількість військових втрат".

Втрати російських військ в Україні

Станом на ранок 10 липня, за даними Генштабу, Росія від початку повномасштабного вторгнення в Україну втратила понад 554 тисячі військових. За добу українські бійці знищили 1100 росіян.

Поменшало у російських військових і техніки:

· танків — 8180 (+2) од,

· бойових броньованих машин — 15715 (+11) од,

· артилерійських систем — 15051 (+36) од,

· РСЗВ — 1115 (+0) од,

· засобів ППО — 883 (+3) од,

· літаків — 361 (+0) од,

· гелікоптерів — 326 (+0) од,

· БПЛА оперативно-тактичного рівня — 11973 (+51),

· крилатих ракет — 2389 (+0),

· кораблів /катерів — 28 (+0) од,

· підводних човнів — 1 (+0) од,

· автомобільної техніки та автоцистерн — 20269 (+57) од,

· спеціальної техніки — 2531 (+15).

На початок