Столтенберг: союзники до Саміту НАТО оголосять нову допомогу Україні

Столтенберг: союзники до Саміту НАТО оголосять нову допомогу Україні

Президент України Володимир Зеленський та генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг
Президент України Володимир Зеленський та генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, Брюссель, 27 червня 2024 року. ОПУ

Перед самітом НАТО, що відбудеться наступного тижня у Вашингтоні, союзники оголосять нові пакети допомоги, що включатимуть засоби протиповітряного захисту та боєприпаси.

Про це генеральний секретар Єнс Столтенберг розповів в інтерв'ю каналу СBS 7 липня.

Журналіст Роберт Коста запитав генсека про поїздку премʼєр-міністра Угорщини Віктора Обрана до Москви, після його поїздки до Києва. Столтенберг відповів, що лідер угорського уряду поїхав до Кремля "не від імені НАТО". За його словами, різні члени Альянсу взаємодіють з Росією по-різному.

"Для мене важливо те, що всі союзники погодилися з тим, що нам потрібно зробити більше для України, як за допомогою нової підготовки та допомоги, яку НАТО надасть Україні, так і за допомогою довгострокових зобов’язань", — каже генсек НАТО.

Під час інтервʼю він висловив очікування, що наступного тижня союзники України "зроблять нові оголошення щодо посилення ППО та боєприпасів" ще до самого Саміту.

"Тож так, Угорщина як прем’єр-міністр Орбан був у Москві, але це не змінює спільних рішень, які ми ухвалили як НАТО", — підкреслив Столтенберг.

Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що головними темами саміту Альянсу стануть постачання зброї для України та тренування її військових.

Саміт НАТО у Вашингтоні 2024 року

Саміт відбудеться у Вашингтоні, округ Колумбія, з 9 по 11 липня. На захід також запрошені міністри закордонних справ 35 країн-партнерів, які не входять до НАТО. Серед відомих учасників – міністри закордонних справ Ізраїлю, Єгипту, Йорданії, Катару та Об’єднаних Арабських Еміратів. Також на Саміті буде й Україна.

Це вже буде третій саміт поспіль, у роботі якого візьмуть участь не лише глави держав усіх 32 країн-членів НАТО, а і лідери індо-тихоокеанських країн-партнерів: Австралії, Японії, Південної Кореї та Нової Зеландії.

На початок