Дуда хоче, щоб паливні трубопроводи НАТО протягнули до східного флангу Альянсу

Дуда хоче, щоб паливні трубопроводи НАТО протягнули до східного флангу Альянсу

Анджей Дуда
Президент Польщі Анджей Дуда. AP

Стратегічні трубопроводи НАТО, якими постачається паливо для військової техніки, мають покривати цілу територію Альянсу, а тому мають бути прокладені на східний фланг.

Про це під час спільної пресконференції з президентом Словаччини Петером Пеллегріні у Варшаві заявив президент Польщі Анджей Дуда, передає "Укрінформ".

"Я ініціюватиму, щоб стратегічні паливні трубопроводи НАТО, які закінчуються в західній Німеччині, де колись вони були проведені під час "холодної війни", були продовжені до східного флангу. Відтоді НАТО розширилося, відтак ціла територія країн Альянсу має бути покрита цими трубопроводами", — сказав польський президент.

За його словами, стратегічні постачання палива для військових потреб необхідні під час кризових ситуацій, тому це є стратегічним питанням.

Дуда зазначив, що на саміті НАТО він також порушуватиме питання щодо необхідності підняття мінімального рівня витрат на оборону серед країн НАТО до 3% від ВВП країн.

Станом на сьогодні країни НАТО мають виділяти на оборону не менше 2% від ВВП.

Раніше Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що 23 члени Альянсу почали витрачати принаймні 2% ВВП на оборону і за останні чотири роки кількість членів Альянсу, які досягли таких витрат на оборону, зросла більш ніж удвічі.

14 лютого стало відомо, що у 2024 році члени Альянсу інвестують в оборону 380 мільярдів доларів, що вперше становитиме 2% їхнього сукупного ВВП.

На початок