"Пріоритетні години" під час карантину. Коли у магазинах позачергово обслуговуватимуть пенсіонерів

"Пріоритетні години" під час карантину. Коли у магазинах позачергово обслуговуватимуть пенсіонерів

Ексклюзивно
"Пріоритетні години" під час карантину. Коли у магазинах позачергово обслуговуватимуть пенсіонерів
УНІАН

Міністерство охорони здоров’я планує запровадити у магазинах "пріоритетні години" з 10 до 12 дня для населення віком у понад 60 років. У цей час вони зможуть придбати товари поза чергою.

Про це в ефірі Суспільної Студії розповіла генеральна директорка директорату громадського здоров’я та профілактики захворюваності МОЗ Ірина Руденко.

"Ми хочемо запропонувати уряду "пріоритетні години" для уразливого населення з груп ризику для осіб старше 60 років. Вони матимуть пріоритетний час для обслуговування з 10 до 12 години, щоб вони мали змогу відвідувати магазини без черги", – пояснила вона.

За словами посадовиці, це дозволить літнім людям уникати великого скупчення людей. При цьому уряд не планує обмежувати обслуговування літніх людей в інший час.

"Але ми комунікуємо з населенням, щоб вони розуміли, що з 12 години пріоритетно обслуговуватимуть осіб віком понад 60 років", – наголосила Руденко.

За словами Руденко уряд і МОЗ розглядають й інші додаткові обмеження, які допоможуть стримувати поширення COVID-19. Водночас найбільш конструктивними заходами в уряді вважають обмеження контактів та соціальне дистанціювання.

Також посадовиця повідомила, що під час раніше анонсованого "карантину вихідного дня" влада планує обмежити роботу закладів харчування, ТРЦ та розважальних закладів. При цьому буде відкрито лише об’єкти першочергової потреби, зокрема, магазини та аптеки.

Окрім того, у Національній службі здоров’я на брифінгу 9 листопада повідомили, що в українських лікарнях меншає місць, а навантаження на медпрацівників зростає.

Понаднормове навантаження

Як зазначили в НСЗУ, у жовтні стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19 надавали 2 213 медичних команд. Середнє навантаження на одну медичну команду сягнуло майже 26 пацієнтів. При цьому у вересні навантаження становило понад 16 пацієнтів на медичну команду.

Водночас рекомендоване навантаження складає 20 пацієнтів на команду. Саме з такого показника розраховувались тарифи на оплату послуг лікарень, що надають допомогу пацієнтам з COVID-19, повідомили в установі.

Місця у лікарнях

Також останніми місяцями в Україні суттєво зріс рівень захворюваності на COVID-19. Впродовж жовтня лікарі виявили понад 180 тисяч нових випадків, що вдвічі більше, ніж у вересні.

Водночас кількість пацієнтів, госпіталізованих із COVID-19, у жовтні в порівнянні з вереснем зросла на майже 80% – протягом другого місяця осені госпіталізували 51 082 пацієнтів.При цьому в міністерстві зазначали, що завантаженість ліжок в опорних лікарнях першої хвилі для пацієнтів з коронавірусною інфекцією в Україні становила 67,2%.

Наразі немає жодного регіону, де б завантаженість ліжок була меншою за 50%.

Що відомо

  • Міністр охорони здоров’я Степанов роз'яснив правила "карантину вихідного дня".
  • Станом на ранок 9 листопада в Україні зафіксовано 8687 нових випадків COVID-19. При цьому одужало 2277 осіб, летальних випадків — 115.
  • 9 листопада в Україні розпочало діяти нове карантинне районування. Відповідно до нього, країна більше не має "жовтих" та "зелених" зон.
  • Кабінет міністрів не планує запроваджувати в Україні суворого карантину, оскільки країна не може його собі дозволити. Водночас продовжує розглядатися варіант введення "карантину вихідного дня".
  • Уряд ухвалив рішення щодо продовження адаптивного карантину в Україні до 31 грудня 2020 року.
  • Міністр юстиції Денис Малюська пояснив, що за відсутність маски не штрафуватимуть неповнолітніх, а також тих людей, які знаходяться на вулиці. Всіх інших штрафуватимуть на місці за суму від 170 до 255 гривень.
  • На початку жовтня керівник офісу Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні Ярно Хабіхт заявив, що до кінця року в країні щодня виявлятимуть 7-9 тисяч нових хворих на COVID-19.
  • Генеральний директор Всесвітньої організації з охорони здоров'я заявив, що світ перебуває у критичній точці пандемії, а швидкість поширення вірусу в деяких країнах стала надто високою.

На початок