Із 14 листопада в Україні можуть почати запроваджувати "карантин вихідного дня" у зв’язку зі зростанням кількості хворих на COVID-19. У такому разі, працюватиме лише критична інфраструктура, зокрема продуктові магазини, аптеки та транспорт.
"Це точно не буде на ці вихідні (7-8 листопада — ред.). Ми розуміємо, що треба підготуватися. Я не виключаю, що ми будемо пропонувати це зробити вже з наступних вихідних", — заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1".
За його словами, транспорт, продуктові магазини та аптеки працюватимуть і на вихідних, оскільки це критична інфраструктура, а завантаження транспорту на вихідних набагато менше. При цьому закриття інших об'єктів "дасть змогу розірвати ланцюг передачі коронавірусу через відсутність спілкування людей один з одним".
Читайте також: МОЗ пропонує ввести додатковий показник для "червоної" карантинної зони
"Коли ми говоримо про протиепідемічні заходи, ми, звичайно, дивимось на ту ситуацію, яка в нас є. І ми чітко розуміємо, що ми не в змозі запровадити повний локдаун, на який пішли деякі європейські країни — не на два тижні, не на три тижні. Саме тому наша пропозиція буде робити такий жорсткий карантин саме на вихідні дні, тобто субота-неділя", — пояснив Степанов.
Він додав, що на сьогоднішній ранок у лікарнях перебувало 27,5 тисяч громадян і ця цифра у 3,5 разів більше, ніж на на початку вересня.
Що відомо
- На початку жовтня керівник офісу Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні Ярно Хабіхт заявив, що до кінця року в країні щодня виявлятимуть 7-9 тисяч нових хворих на COVID-19.
- Тоді ж уряд ухвалив рішення щодо продовження адаптивного карантину в Україні до 31 грудня 2020 року.
- Санлікар Віктор Ляшко 4 листопада заявив, що в Україні можуть ввести "карантин вихідного дня" у зв’язку зі зростанням кількості хворих на COVID-19.
- Проте згодом він заявив, що МОЗ запропонує уряду встановити додаткові карантинні обмеження на території України. Вони стосуватимуться, зокрема, роботи торгово-розважальних центрів та обслуговування людей у магазинах.
- Прем'єр Денис Шмигаль підтвердив, що Кабінет міністрів не планує запроваджувати локдаун в Україні, але посилить карантин, якщо ситуація з поширенням COVID-19 погіршиться.
- Шмигаль заявив, що до кінця року кількість хворих на коронавірус може сягнути 20 тисяч людей щодня. Найближчими днями уряд планує вирішити, як вчинити з карантином у країні.