Київське метро підсвітить станцію "Золоті ворота" до свого 60-річчя

Київське метро підсвітить станцію "Золоті ворота" до свого 60-річчя

Київське метро підсвітить станцію "Золоті ворота" до свого 60-річчя
Facebook

У п'ятницю, 6 листопада, о 18:00 Київський метрополітен підсвітить одну з центральних станцій Києва "Золоті ворота" до свого 60-річчя.

"6 листопада о 18:00 вечора ви побачите станцію"Золоті ворота" такою на власні очі. Рівно 1 хвилину. Мені виповниться 60 років", — йдеться в повідомленні на сторінці Київського метрополітену в Facebook.

"Золоті ворота" є 29-тою станцією Київського метрополітену, розташована на Сирецько-Печерській Лінії між станціями "Лук'янівська" і "Палац спорту". Станція має вихід на Володимирську вулицю і до Золотих воріт, а також сполучена підземним переходом зі станцією "Театральна" Святошинсько-Броварської лінії.

З 1994 року мозаїки інтер'єрів станції мають статус об'єкту культурної спадщини, вони є пам'яткою архітектури та містобудування, монументального мистецтва.

Станція складається з підземного залу, надземного і проміжного вестибюлів, з'єднаних ескалаторами, які утворюють цілісний архітектурний ансамбль. Композиція залу заснована на поєднанні арково-склепінчастих елементів, що спираються на приземкуваті, круглі колони, увінчані стилізованими візантійськими капітелямиВерхня частина колони, що бере на себе навантаження від горизонтальних балок перекриття.. У декоративному оформленні використано мозаїчні панно, які розповідають про історію Київської Русі. Дві великі композиції розміщено у торцях середньої нави; в арках, що з'єднують колони — мозаїчні зображення київських князів і давньоруських храмів. Велику роль в організації простору центральної нави підземного вестибюля відіграють масивні металеві люстри, що нагадують світильники давніх храмів. Підлогу викладено з плит темно-сірого граніту.

Читайте також

Ти з якого району, малий? Різні книжки про різні райони Києва

Танки, презервативи і трамвайна колія. Цікаві факти до 67-річчя мосту Патона

На початок