Путін відмовився від виведення військ РФ з України як умови для переговорів

Путін відмовився від виведення військ РФ з України як умови для переговорів

Путін відмовився від виведення військ РФ з України як умови для переговорів
Керівник Росії Володимир Путін під час брифінгу з президентом В'єтнаму То Ламом в президентському палаці в Ханої, В'єтнам, 20 червня 2024 року. REUTERS/Pool/MINH HOANG

Керівник Росії Володимир Путін відмовився від виведення російських військ з України як умови для переговорів.

Про це він заявив під час пресконференції у в'єтнамському Ханої, передає “Дождь”.

"Якщо ведення переговорів пов'язується з виведенням наших військ, про що мріє київський режим, то, судячи з усього, цього ніколи не трапиться, тому що київський режим не хоче йти від влади, не хоче проводити нормальних виборів відповідно до Конституції України. Тобто вони будуть вічно тягнути з припиненням вогню, і вони зацікавлені в тому, щоб наші війська залишалися на цих територіях, тому що не зацікавлені в проведенні виборів", — заявив Путін.

Він також заявив, що Росія нібито не прагне захопити Харків.

У Ханої Путін також розкритикував міжнародні санкції проти Північної Кореї, порівнявши їх із блокадою Ленінграда під час Другої світової війни.

Путін також звинуватив західні країни в “ескалації”. Він заявив, що удари західною зброєю по російській території можна назвати “близькими до агресії”.

Він також підтвердив угоду про обмін поставками зброї з КНДР.

Раніше стало відомо, що Путін прилетів до В'єтнаму відразу після поїздки до Північної Кореї — першої з 2000 року.

Що відомо про заяви Путіна напередодні Глобального саміту миру

14 червня на зустрічі з керівництвом МЗС Росії Володимир Путін заявив, що однією з умов для початку переговорів із Києвом є повне виведення українських військ із Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей. Також Україна має заявити про відсутність планів вступити в НАТО.

При цьому російський міністр закордонних справ Сергій Лавров заявив, що вважає некоректним ставити питання про те, що ініціатива Путіна щодо України схожа на пропозицію про капітуляцію, передають "РИА Новости".

На заяву відреагували також в МЗС України. У відомстві зазначили, що поява низки заяв від очільника Кремля Володимира Путіна за день до початку Глобального саміту миру свідчить про те, що Росія насправді боїться справжнього миру.

"Всі озвучені Путіним ультиматуми вже багато разів лунали з Москви й нічого нового в цих чергових заявах немає. Водночас показовим є час їхнього озвучення. Закидаючи такі сигнали в інформаційний простір напередодні проведення інавгураційного Глобального саміту миру у Швейцарії, Путін переслідує тільки одну мету: завадити участі лідерів і країн в цьому заході", — йдеться у повідомленні.

Зі свого боку в Офісі президента заявили, що Росія не має бажання припиняти війну, а пропозиції Путіна свідчать про "нездатність нинішнього російського керівництва адекватно оцінювати реалії".

На початок