Ляшко: через відключення електрики зросла загроза гепатиту, ботулізму і холери

Ляшко: через відключення електрики зросла загроза гепатиту, ботулізму і холери

Ляшко: через відключення електрики зросла загроза гепатиту, ботулізму і холери
Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. Telegram/Олена Зеленська

Зараз через відключення електроенергії ситуація з інфекційними захворюваннями в Україні не менш критична, ніж тоді, коли росіяни підірвали Каховську дамбу. Загрожують ті інфекційні хвороби, які можуть передаватися при недотриманні норм гігієни. Зокрема, йдеться про загрозу гепатиту, ботулізму і холери.

Про це міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко розповів в інтерв’ю ВВС Україна.

Міністр пояснив, що є відключення енергоживлення через атаки на енергетику. І коли відключають електрику, часто зупиняється водопостачання. За словами Ляшка, зупинка водопостачання на тривалий термін, а потім запуск може призводити до того, що водний шлях передачі інфекційних проб може вийти на перше місце.

“Ми вже фіксували в минулому році, й в цьому були спалахи вірусного гепатиту А, який пов'язаний з водою. Тому центри контролю профілактики, комунальні служби працюють в інтенсивному режимі, щоб запобігати поширенню інфекції.

Є гастроентероколіти, невстановленої етіології, ще щось. Випадків холери, слава Богу, немає. Але потенційно система вже розуміє, що розпочався епідемічний сезон”, — сказав міністр.

На прохання перерахувати, що загрожує зараз при таких проблемах з електроенергією та з водою, Ляшко відзначив, що загрожують “ті інфекційні хвороби, які можуть передаватися при недотриманні банальних норм гігієни”.

“Коли не помили фрукти, не помили руки, не помили ще щось. Це гепатити, і та ж сама холера. Це ботулізм – немає електрики, виникають порушення умов зберігання. Це все може призводити до появи інфекційних захворювань або харчових отруєнь”, — пояснив глава МОЗ.

Він також ствердно відповів на запитання, чи є зараз загроза холери.

“Звичайно. Зараз ми якраз перебуваємо в епідемічному сезоні, це для нас одна із таких тригерних точок, над якими ми працюємо. Посилили епідмоніторинг, виявляємо всі випадки проносів, інших речей, дивимося, які симптоми. Маємо певні тест-системи для того, щоб досліджувати і не пропустити випадки”, — сказав Ляшко.

Що відомо про відключення світла з травня 2024

Після кількох масованих обстрілів Росії по енергосистемі України "Укренерго" вимушене було запровадити контрольовані аварійні відключення світла в усіх регіонах України. Компанія ввела аварійні вимкнення з 14 травня, а з 16 — запровадила графіки відключень, довівши до всіх областей ліміт споживання.

З 29 травня відключення призупинили завдяки активній роботі сонячних електростанцій та збільшення обсягів виробництва атомних станцій після виходу з планового ремонту 2 блоків. Але голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив, що це лиш тимчасове покращення.

В Україні з суботи, 8 червня, в тестовому режимі запровадили новий порядок графіків погодинних відключень електроенергії, який має забезпечити коротшу тривалість обмежень.

На початок