Розгляд відновлення е-декларацій перенесли. У чому причина

Розгляд відновлення е-декларацій перенесли. У чому причина

Розгляд відновлення е-декларацій перенесли. У чому причина УНІАН

Верховна Рада перенесла розгляд законопроєкту про відновлення е-декларування від групи депутатів на чолі зі спікером Дмитром Разумковим через альтернативний проєкт, поданий депутатом від "Слуги народу" Олександром Дубінським. Законопроєкт планують розглянути наступного тижня.

Про це повідомив голова Верховної Ради Дмитро Разумков на пленарному засіданні 5 листопада.

"З незрозумілих для мене причин вчора, після того, як був розглянутий документ і була досягнута позиція, що цей документ буде розглядатися в залі сьогодні, після того, як профільний комітет його розглянув і рекомендував Верховній Раді прийняти його за основу і в цілому, один з наших колег Олександр Анатолійович Дубінський вніс альтернативний законопроєкт 4304-1", – повідомив Разумков.

За словами спікера, через альтернативне подання народного депутата з фракції "Слуга народу" Олександра Дубінського Рада не зможе 5 листопада розглянути законопроєкт 4304.

"Ми не можемо сьогодні (5 листопада - ред.) розглянути цей закон, бо немає висновку комітету. Я думаю що зараз ми скоротимо строки та розглянемо цей законопроєкт на наступному пленарному тижні. Разом з іншим пакетом законопроєктів, які також важливі для Верховної Ради для врегулювання цієї кризи", – пояснив Разумков.

Проєкт Разумкова

Проєкт Закону про відновлення дії окремих положень Закону України "Про запобігання корупції" та Кримінального кодексу України був поданий на розгляд Верховної Ради 2 листопада групою нардепів на чолі зі спікером Дмитром Разумковим.

У документі пропонується ліквідувати "прогалину" в антикорупційному законодавстві, яка виникла після рішення Конституційного суду від 27 жовтня, та відновити доступ Національного агенства із запобігання корупції до необхідної йому інформації про діяльність державних органів та посадовців. Крім, того, у виконання рішення Конституційного суду, проєкт закону пропонує доручити уряду розробити законопроєкт щодо особливостей правових та організаційних засад функціонування системи запобігання корупції щодо суддів, а також механізму притягнення їх до відповідальності.

Проєкт закону про відновлення перевірок е-декларацій був обговорений з послами країн "Великої Сімки" на зустрічі з Дмитром Разумковим і отримав схвалення представників G7.

"Посли країн G7 привітали зусилля прореформаторських сил, які об'єдналися для врегулювання ситуації, пов’язаної з Конституційним Судом. Для врегулювання кризи необхідні швидкі дії", – зазначили дипломати.

Що пропонує Дубінський

У пояснювальній записці до альтернативного законопроєкту, поданого на розгляд ВР Олександром Дубінським 4 листопада, зазначається, що пропозиції Дмитра Разумкова не повною мірою відповідають рішенню КСУ від 27.10. 2020 р.

"Однією із мотивацій прийняття Конституційним Судом України рішення від 27.10.2020 № 13-р/2020 було те, що чинна редакція норм Закону України «Про запобігання корупції» порушує передбачений Конституцією України баланс розподілу державної влади на законодавчу, виконавчу та судову. Зокрема, має місце ситуація, коли виконавча влада фактично контролює судову владу, має на неї прямий вплив, що в свою чергу, порушує один з найфундаментальніших принципів судової гілки державної влади – її незалежність. Тобто, внесений законопроєкт № 4304 від 02.11.2020 не в повній мірі вирішує проблеми, що стали підставами для ухвалення Конституційним Судом України зазначеного вище рішення", – йдеться у пояснювальній записці.

Як наслідок, Олександр Дубінський пропонує постановити, що Закон України "Про запобігання корупції" не поширюється на суддів та суддів Конституційного Суду України.

Крім того, Дубінський пропонує на період до законодавчого врегулювання питань щодо перевірки декларацій доручити перевіряти декларації суддів Державній судовій адміністрації України.

Що відомо

  • 27 жовтня Конституційний суд визнав статтю "Декларування недостовірної інформації" 366-1 Кримінального кодексу такою, що не відповідає Основному закону.
  • Після цього Національне агентство з питань запобігання корупції на виконання рішення Конституційного Суду закрило доступ до Єдиного державного реєстру декларацій. Експерти заявили, що таким чином, КСУ заблокував призначення керівних кадрів органів влади, у тому числі переможців місцевих виборів.
  • З приводу цього рішення президент Володимир Зеленський скликав закрите засідання Ради національної безпеки та оборони для визначення заходів невідкладної реакції держави на нові загрози та виклики національній безпеці. За результатами засідання міністр юстиції заявив, що у Верховній раді вже 30 жовтня зареєструють законопроєкт, у якому передбачається відновлення доброчесності судочинства у Конституційному суді.
  • Народні депутати підписали заяву, в якій закликали суддів Конституційного суду, які підтримали рішення про визнання неконституційною статтю про недостовірне декларування, скласти повноваження.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди