CNN: союзники обговорюють, які зобов'язання дати Україні щодо членства в НАТО

CNN: союзники обговорюють, які зобов'язання дати Україні щодо членства в НАТО

ЗМІ
Україна-НАТО
Україна-НАТО. AP

Сполучені Штати та їхні союзники обговорюють, що зобов’язання щодо членства України в НАТО на майбутньому 75-му ювілейному саміті у Вашингтоні.

Про це повідомляє американський телеканал CNN.

Під час минулорічного саміту НАТО у Вільнюсі у 2023 році Україна не отримала запрошення та чіткого терміну приєднання до альянсу, хоча НАТО вжило заходів для зміцнення співпраці. Українські чиновники висловили сподівання, що зустріч у Вашингтоні, запланована на 9-11 липня, дасть більш чіткий сигнал. Як повідомляє CNN, офіційні особи США та Німеччини запропонували надати Україні так званий "міст" до НАТО на саміті наступного місяця. Американський чиновник сказав CNN, що адміністрація Байдена не вважає, що слово "незворотний" заслужить підтримку всього альянсу, зокрема Угорщини.

Один центральноєвропейський дипломат сказав, що "більшість країн Центрально-Східної Європи розчаровані двозначністю та зволіканням адміністрації Байдена" в окресленні конкретного шляху для вступу України до НАТО. Раніше цього року генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що серед держав-членів НАТО не досягнуто консенсусу щодо вступу України, але альянс "зараз над цим працює". Столтенберг також зазначив, що альянс прагне допомогти Україні максимально наблизитися до стандартів НАТО в рамках процесу інтеграції, додавши, що попереду "багато роботи".

Перспективи вступу України в Альянс

30 вересня 2022 року президент Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30 союзників. Глави низки країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО.

За результатами саміту 11-12 липня у Вільнюсі країни НАТО прийняли пакет із трьох частин, щоб наблизити Україну до Альянсу, і відмовилися від Плану дій щодо членства (ПДЧ), проте Київ так і не отримав повного запрошення.

Українська делегація вернулася додому з саміту НАТО у Вільнюсі із безпековими гарантіями на шляху до Альянсу. Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна зможе приєднатися, коли "союзники погодяться і умови будуть виконані".

На початок