Заступника генпрокурора Вербицького перевірять щодо незаконного збагачення

Заступника генпрокурора Вербицького перевірять щодо незаконного збагачення

Дмитро Вербицький, незаконне збагачення, розслідування
Заступник генпрокурора Дмитро Вербицький на зустрічі з представниками UkraineInvest, 6 лютого 2024 року. Офіс генпрокурора/Telegram

Генеральний прокурор Андрій Костін повідомив про службове розслідування щодо свого заступника Дмитра Вербицького. Його також перевірять НАЗК та НАБУ. Раніше журналісти "Схем" виявили маєток і Porsche в дівчини Вербицького, на що в неї не було зароблених грошей, а сам посадовець живе у будинку за пів мільйона доларів, який придбав в 6 разів дешевше.

Про розслідування Костін повідомив в ефірі телемарафону.

Генпрокурор сказав, що дуже серйозно ставиться до журналістських розслідувань. 

Він додав, що Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) проводить перевірку щодо способу життя Вербицького. Національне антикорупційне бюро (НАБУ) також ініціювало своє розслідування.

НАБУ відкрило кримінальне провадження за статтею 368-5 Кримінального кодексу України (незаконне збагачення).

Костіна на 19 червня викликали у Верховну раду щодо імовірного незаконного збагачення Вербицького. Він не прийшов, оформивши лист до спікера Руслана Стефанчука. Текст звернення опублікував нардеп Ярослав Железняк. Там генпрокурор пояснює, що в Раді недоцільно обговорювати ситуацію до результатів розслідування.

"У своєму листі на адресу Голови Верховної Ради я звернув увагу на ці обставини, запропонувавши відкласти обговорення цієї ситуації до отримання результатів службового розслідування. Лише тоді можна буде ухвалювати якісь рішення", сказав в телемарафоні Костін.

Голова ОГП додав, що закон не передбачає за рішенням генпрокурора відсторонити заступника від виконання обов’язків на етапі службового розслідування.

"Я мав розмову з паном Вербицьким. Він виклав мені свої аргументи та пояснення щодо ситуації. Він веде низку резонансних проваджень, фігуранти яких дуже зацікавлені у його відстороненні або звільненні", — так Костін попередньо прокоментував ситуацію навколо свого замісника.

Розслідування "Схем" про статки Вербицького

У травні проєкт журналістських розслідувань "Радіо Свобода" — "Схеми" — виявили, що заступник генпрокурора Дмитро Вербицький живе в будинку в елітному київському котеджному містечку "Коник", який його племінник купив за довіреністю від одеського бізнесмена за понад 2 млн грн. Відповідно до ринкових цін, це у 6 разів менше за реальну вартість будинку.

Раніше Державне бюро розслідувань відкрило справу проти забудовника "Коника", де процесуальне керівництво здійснює Офіс генерального прокурора. Станом на травень активних дій щодо цієї справи не було, арешти на майно забудовника зняті, йшлося в розслідуванні "Схем".

10 червня "Схеми" опублікували ще одне розслідування навколо постаті Вербицького. Журналісти з'ясували, дівчина Вербицького — Христина Ільницька, про яку йдеться як про фахівчиню з продажу та оренди яхт, — стала власницею маєтку за 48 млн гривень та автівки Porsche за $100 тисяч.

"Її офіційно прозвітовані перед державою доходи за 10 років, за інформацією джерел «Схем» з доступом до таких даних, всього 360 тисяч гривень. Причому за останні три роки Ільницька офіційно взагалі нічого не заробила", — мовиться в розслідуванні.

Вербицький та Ільницька сказали, що їхні стосунки — не сімейні. Дівчина пояснила появу коштовного майна тим, що колись мала яхтовий бізнес зі своїм колишнім, від якого отримала великий спадок.

"Схеми" виявили, що ексхлопець — Юрій Приймак, який помер у 2020 році. У коментарі журналістам його вдова заявила, що ще до смерті він скасував свій заповіт на Ільницьку.

На початок