Чому не усі працівники медзакладів на Харківщині отримали доплати

Чому не усі працівники медзакладів на Харківщині отримали доплати

Чому не усі працівники медзакладів на Харківщині отримали доплати Суспільне Харків

Національна служба здоров’я направила понад 2,5 млрд грн на доплати медикам у вересні та жовтні. На Харківську область виділили 171 млн грн. Не усі працівники закладів отримали виплати.

Які надбавки отримали медпрацівники Харківщини, говорили в ефірі "Українського радіо Харків".

Так, у Зміївській центральній районній лікарні лікарям нарахували надбавки у середньому по 3800 гривень, середній медперсонал — 2500 гривень, молодший персонал — 1300.

Без податків отримали приблизно на 500 гривень менше, сказав очільник Зміївської центральної районної лікарні Михайло Лисак: "Затримка була, але за вересень вже отримали, за жовтень 5 листопада нарахуємо. Оплата іде пропорційно витравному часу, коли у відпустці — доплата пропорційна".

Проте, каже Лисак, доплат не отримали, зокрема, біологи, які також працюють у лікарні, їх спеціалізації немає у переліку таких, що отримують доплати: "Фармацевтів додали, але біологів і провізорів не включили. Ще одна проблема — не включено працівників господарчої частини, інших робітників з низькою зарплатою — мінімалкою".

У переліку немає працівників технічних спеціалізацій, зауважує голова Харківської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України Альона Благовещенська.

"Залишається частина працівників, які однозначно повинні отримувати надбавки. Наприклад, лаборанти, біологи, котрі працюють у лабораторіях. Не включені досі до 10% персоналу. Але якщо врахувати, що економісти, бухгалтери звертаються, що від них залежить робота закладів, тоді треба і їх врахувати. Ми ведемо перемовини, звернулися до керівництва уряду, на президента, щоб довести, щоб ці працівники повинні отримувати доплати", — розповіла Благовещенська.

Перелік спеціальностей визначило Міністерство охорони здоров'я, розповіла директорка Північного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров'я України Вікторія Мілютіна.

За словами Благовещенської, виплати мають отримати до грудня. В профспілці розраховують, що зарплати медиків підвищать.

"Ми розраховуємо, що зарплати медпрацівників будуть збільшені, оскільки це декларує Мінохорони, Уряд, побачимо. У тому проєкті бюджету на 2021 рік, суттєве збільшення заробітної плати не враховано. Ці доплати може і будуть, ми не бачимо, на скільки зросте зарплата у розрахунках", — сказала вона.

Що відомо

  • Кабмін вирішив збільшити зарплати лікарям на 70% від посадового окладу, фахівцям з базовою та неповною вищою медичною освітою усіх спеціальностей — на 50% від мінімальної зарплати. Молодшим медсестрам та медбратам — на 25%. Виплати медзаклади мають отримати до кінця 2020 року.
  • В період поширення COVID-19 в Україні отримують надбавки працівники медзакладів, які задіяні у боротьбі з коронавірусом. Медикам вирішено виплачувати надбавки у розмірі 300% від зарплати.
  • Наприкінці травня у Харківській ОДА вирішили виплачувати медикам, які інфікувалися коронавірусом на роботі, по 10 тисяч гривень матеріальної допомоги.
  • У червні-липні Держпраця перевіряла медзаклади, чи справно вони виплачують лікарям надбавки у 300%. І склала на посадовців медзакладів Харківщини 87 приписів про порушення, пов'язані з виплатами медичним працівникам, які працювали з хворими на коронавірус. Йшлося про недорахування грошей або несвоєчасні виплати.
  • 12 жовтня у Харківській міській раді обговорювали можливоу розробку програми страхування медпрацівників міських лікарень.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди