Обвинувачений у справі про збиття MH17 росіянин уперше дав свідчення для суду

Обвинувачений у справі про збиття MH17 росіянин уперше дав свідчення для суду

Обвинувачений у справі про збиття MH17 росіянин уперше дав свідчення для суду
Фото: AP

Обвинувачений у справі про збиття малазійського Боїнга MH17 на Донбасі росіянин Олег Пулатов вперше дав свідчення для суду. Він відповів на запитання своїх адвокатів, а відеозапис зустріч був показаний у суді в Нідерландах.

"Мені навіть взагалі не було відомо, чи була така система "Бук" в ополчення", - заявив Пулатов адвокатам, передає ВВС.

За його словами за день до катастрофи він був в районі населених пунктів Степанівка і Маринівка, неподалік місця збиття "Боїнга", керував підрозділом та займався розвідкою.

Обвинувачений також стверджує, що ні з ким не обговорював зенітно-ракетну установку "Бук", не замовляв її перевезення та не транспортував її.

Натомість він наголошує, що знав про те, що "Буки" були в української армії. Цю тезу неодноразово просували російське Міністерство оборони. Однак експерти відкинули аргументи росіян, через очевидні протиріччя. Окрім того, дані про розміщення українських "Буків", надані оборонним відомством України, повністю збігається інформацією військової розвідки Нідерландів.

Пулатов підтвердив, що в день падіння MH17 він був у Сніжному - найближчому місті до місця катастрофи. Однак потім поїхав на позиції бойовиків. Він запевняє, що не бачив у той день "Буку" і в його підрозділі не було такої установки.

Коментуючи аудіозаписи перехоплених розмов за його участю, обвинувачений заявив, що тоді командири вже знали, що їх прослуховують, а тому таким чином намагалися дезінформувати українських військових. Саме для цього, за словами Пулатова, він згадував під час перемовин "Бук".

"Звісно, я офігів, що був розкритий мій номер телефону. Потім зрештою ми цей телефон використовували як телефон для дезінформації та введення супротивника в оману. Нормальні дзвінки, які були важливими, робилися за іншими номерами або з використанням інших каналів зв'язку", - сказав він.

Водночас фото та відео, зняте свідками 16-18 липня 2014 року, підтверджують події, які обговорювалися у нібито "дезінформаційних" розмовах. Окрім того, прокуратура Нідерландів підкреслює, що перехоплені розмови Пулатова, Ігоря Стрєлкова та Сергія Дубінського логічно доповнюють одна одну.

Прокуратура Нідерландів вважає, що саме Пулатов перебував поруч із "Буком" у момент пуску ракети по малазійському "Боїнгу".

Що відомо

  • 15 жовтня Росія заявила, що вважає неможливою подальшу участь у консультаціях з Австралією та Нідерландами щодо катастрофи малайзійського Boeing MH17 через продовження звинувачень на свою адресу у збитті літака. Австралія, Україна та Нідерланди засудили це рішення російської влади.
  • 17 липня 2014 року неподалік Тореза Донецької області був збитий Boeing-777 компанії "Малайзійські авіалінії", що виконував регулярний рейс МН17. Загинули всі пасажири та екіпаж (загалом 298 осіб).
  • Слідство встановило, що літак MH17 збили над Донбасом з російського "Бука".
  • Об'єднана слідча група (JIT) назвала імена перших чотирьох підозрюваних: Сергій Дубінський (позивний "Хмурий"), Ігор Гіркін (позивний "Стрелок"), Олег Пулатов (позивний "Гюрза"), Леонід Харченко (позивний "Кріт").
  • У листопаді 2019 року частину обвинувального висновку у справі МН17 передали до суду Гааги.
  • 9 березня 2020 року розпочалися судові засідання окружного суду Гааги щодо перших чотирьох підозрюваних у справі щодо збиття літака рейсу МН17 у 2014 році.
  • Прокуратура Нідерландів під час судового процесу щодо збитого над Донбасом у 2014 році літака рейсу MH17 представила запис нових телефонних розмов, які є "найбільш конкретним доказом" причетності чотирьох підозрюваних у цій справі.
  • Родичі загиблих у катастрофі заявили, що планують вимагати фінансового відшкодування шкоди.

Вибір редакції

На початок