Міжнародний валютний фонд заявив, що не слід скасовувати доступ до доходів високопосадовців, оскільки створення ефективної системи протидії корупції залишається важливим елементом взаємодії України та МВФ.
Як повідомили Суспільному у представництві МВФ в Україні, запуск комплексної електронної системи розкриття інформації про активи та доходи високопосадовців у 2016 році був і залишається важливим кроком вперед у боротьбі з корупцією, який не потрібно скасовувати.
"Підтримка і підвищення ефективності всіх українських антикорупційних інститутів є ключем до досягнення сильнішого і справедливішого зростання і, отже, важливим зобов'язанням у рамках програми, яку підтримує МВФ", – зазначив речник МВФ у Вашингтоні.
У Фонді наголосили, що створення ефективної системи протидії корупції було найважливішим елементом взаємодії МВФ з Україною впродовж останніх кількох років. У МВФ також наголосили, що наразі тривають "дискусії з проблемних питань".
Що відомо
- 27 жовтня Конституційний суд визнав статтю "Декларування недостовірної інформації" 366-1 Кримінального кодексу такою, що не відповідає Основному закону. Після цього Національне агентство з питань запобігання корупції на виконання рішення Конституційного суду закрило доступ до Реєстру декларацій.
- З приводу цього рішення президент Володимир Зеленський скликав закрите засідання Ради національної безпеки та оборони та позачергове засідання уряду, на якому ухвалили рішення поновити роботу реєстру.
- 30 жовтня Національне агентство із запобігання корупції відновило роботу Єдиного реєстру електронних декларацій.
- Президент Володимир Зеленський подав до Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів Конституційного суду у повному складі.