Зеленський підписав указ про відновлення довіри до конституційного судочинства

Зеленський підписав указ про відновлення довіри до конституційного судочинства

Зеленський підписав указ про відновлення довіри до конституційного судочинства УНІАН

Президент Володимир Зеленський підписав указ про відновлення довіри до конституційного судочинства, яким ввів в дію рішення термінового засідання Ради національної безпеки та оборони від 29 жовтня.

Пізно ввечері 29 жовтня документ оприлюднили на сайті Офісу президента.

"Для відновлення нормативно-правового регулювання діяльності антикорупційних органів та довіри до конституційного судочинства Кабінет міністрів має невідкладно вжити заходів щодо ведення Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", - йдеться в рішенні РНБО.

Уряд також має забезпечити безпосередній доступ Національного агентства з питань запобігання корупції до інформаційно-телекомунікаційних і довідкових систем, реєстрів, банків даних, зокрема тих, що містять інформацію з обмеженим доступом, яка належить державним органам або органам місцевого самоврядування для отримання інформації, необхідної для виконання повноважень.

Крім того, РНБО рекомендує президенту вирішити питання щодо підготовки та внесення на розгляд Верховної ради проєкту закону про відновлення доброчесності конституційного судочинства в інтересах народу України та визначення його як невідкладного.

Раніше президент наголосив на необхідності термінової реакції на ситуацію, яка склалася після ухвалення Конституційним судом за поданням групи народних депутатів рішення щодо антикорупційної інфраструктури України.

"Потрібно дуже детально опрацювати всю проблематику, яку ми, на жаль, отримали після рішення Конституційного Суду. Одразу скажу про головне, щоб ні в кого не було навіть найменшого сумніву, – система електронного декларування в Україні буде працювати. Законопроєкти для її поновлення мають бути підготовлені й направлені до Верховної ради як невідкладні", – запевнив Зеленський.

Читайте також: Конституційний суд vs НАЗК. Які наслідки матиме "знищення" електронного декларування

Президент також зазначив, що через рішення КСУ виникла проблема з втіленням у життя результатів місцевих виборів, які відбулися в Україні 25 жовтня, оскільки без повноважень НАЗК з проведення спеціальної перевірки не можна призначати обраних осіб на посади в органах місцевого самоврядування.

Що відомо

  • 27 жовтня Конституційний суд визнав статтю "Декларування недостовірної інформації" 366-1 Кримінального кодексу такою, що не відповідає Основному закону. Крім того, неконституційними були визнані повноваження Національного агентства із запобігання корупції (НАЗК) перевіряти декларації суддів загальної юрисдикції та КСУ.
  • Після цього НАЗК на виконання рішення Конституційного суду закрило доступ до Єдиного державного реєстру декларацій. Експерти заявили, що таким чином, КСУ заблокував призначення керівних кадрів органів влади, у тому числі переможців місцевих виборів.
  • З приводу рішення КСУ президент Володимир Зеленський скликав закрите засідання Ради національної безпеки та оборони для визначення заходів невідкладної реакції держави на нові загрози та виклики національній безпеці. За результатами засідання міністр юстиції Денис Малюська заявив, що у Верховній раді вже 30 жовтня зареєструють законопроєкт, у якому передбачається відновлення доброчесності судочинства у Конституційному суді.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди