Зеленський підписав указ, який визначає порядок присвоєння військових звань офіцерам СБУ

Зеленський підписав указ, який визначає порядок присвоєння військових звань офіцерам СБУ

Зеленський підписав указ, який визначає порядок присвоєння військових звань офіцерам СБУ Офіс президента

Президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України, відповідно до якого звання "прапорщик" замінюється на "штаб-сержанта".

Як зазначено на сайті Офісу президента, указ №475/2020 регламентує порядок присвоєння військових звань та строки вислуги для військовозобов’язаних. Зокрема, звання "старшини (головного корабельного старшини), прапорщика (мічмана), старшого прапорщика (старшого мічмана)" замінити словами "головного сержанта (головного корабельного старшини), штаб-сержанта (штаб-старшини), майстер-сержанта (майстер-старшини), старшого майстер-сержанта (старшого майстер-старшини), головного майстер-сержанта (головного майстер-старшини)".

Також в ньому зазначено, що голова СБУ може понижувати своїх співробітників у званні в рамках дисциплінарного стягнення.

Так, відповідно до положення указу, пониження осіб офіцерського складу (крім осіб вищого офіцерського складу) СБУ у військовому званні на один ступінь у порядку дисциплінарного стягнення та поновлення в попередньому військовому званні до полковника (капітана 1 рангу) включно провадиться головою Служби безпеки.

Крім цього, відповідно до указу, голова СБУ також має право надавати первинне військове звання офіцерського складу запасу.

Що відомо

  • У червні Верховна рада ухвалила законопроєкт №2247, що передбачає зміну деяких військових звань рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу відповідно до стандартів НАТО.
  • Відповідні законопроєкти покликані привести військові звання вищого офіцерського складу до стандартів провідних європейських країн та НАТО й удосконалити законодавство України з питань проходження військової служби у Збройних силах України.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди