"Переддрукарські послуги". Фірма у Сумах збирає персональні дані випускників та по 19 грн з кожного

"Переддрукарські послуги". Фірма у Сумах збирає персональні дані випускників та по 19 грн з кожного

"Переддрукарські послуги". Фірма у Сумах збирає персональні дані випускників та по 19 грн з кожного Суспільне Суми

Батьки сумських старшокласників отримують повідомлення з проханням перерахувати гроші приватній фірмі та передати їй персональні дані дітей.

Мова йде про атестати. Для заповнення анкети і потрапляння у базу даних батьки платять на рахунок приватної фірми 19 гривень. Гроші йдуть, як йдеться у повідомленні, на переддрукарські роботи, а також виготовлення та доставку документів.

У Сумах персональні дані про школярів за гроші та без договору збирає приватна фірмаСуспільне Суми

Директор однієї з сумських шкіл Григорій Петрюченко розповідає, що роблять так щороку.

“Коли ввели пластикові документи, то нам кожний рік Департамент освіти надсилав таку анкету. Дуже простеньку, в якій зазначені прізвища, ім’я, по батькові дитини, рік народження, стать і паспортні дані”, - говорить він.

“Оце все класний керівник заповнює в такий список і дані подають до департаменту освіти. Там роблять загальне замовлення і відправляють на Київ, де ці документи виготовляють”, - додав він.

Преддрукарські роботи виконує приватна фірма “Нота Бене”. Її директорка Ірина Куценко каже, що працюють так 22 роки. Договорів про надання та оплату послуг із департаментом освіти у них немає.

“Немає у нас ніяких змін у цьому році. Тобто, документи про освіту завжди виготовляються за бюджетні гроші. Сама ця вся підготовка для виготовлення документів потребує певних витрат”, - говорить вона.

За її словами, 19 гривень було і в 2019 році.

Читайте також: Штори, канцтовари, подарунки вчителям. Чи законні шкільні побори з батьків і як захиститися

“Наказ 359 зумовлював створення цих регіональних центрів на основі самофінансування. А чому на нашій базі? Бо тоді, у 1998 році, комп’ютерів ні в кого не було. У Департаменті ні комп’ютера не було, ні сканера, ніякої техніки”, - зазначає Куценко і додає: "персональні дані захищені".

“У МЕДІ Києва ми отримали сервер КСЗІ з комплексною системою захисту інформації, на якому і зберігається база даних. Цей сервер не підключений до мережі Інтернет. І тому витік даних неможливий”, - підсумовує вона.

"Переддрукарські послуги". Фірма у Сумах збирає персональні дані випускників та по 19 грн з кожногоСуспільне Суми

Фірма зареєстрована за тією ж адресою, що й обласний департамент освіти. За словами Ірини Куценко, її підприємство працює як єдиний інформаційний центр.

“Так відбувається щороку і ви можете собі уявити який це контингент і обсяг інформації, і документів, і скільки людей бере у цьому участь. Це і учні, і батьки. І ніяких нарікань у нас за ці роки не було", - розповідає начальник відділу обласного департаменту освіти Юрій Харламов.

За його словами, цього навчального року 9 клас закінчують понад 8 тисяч дітей в області, одинадцятикласників буде 4 тисячі 800. Якщо помножити 19 грн на кількість документів про здобуту освіту, – це понад 243 тисячі гривень.

Що відомо

  • У 2021 році на випускників шкіл та абітурієнтів при складанні ЗНО очікують новації. Вони затверджені наказом МОН від 30 вересня 2020 року.
  • Міністерство освіти і науки планує запустити онлайн-платформу, яка дозволить створити прозорий механізм для набору іноземців для здобуття вищої освіти в Україні.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди