Глава Міноборони Британії Шеппс заявив, що Китай працює над наданням летальної зброї Росії

Глава Міноборони Британії Шеппс заявив, що Китай працює над наданням летальної зброї Росії

Глава Міноборони Британії Шеппс заявив, що Китай почав надавати Росії летальну зброю
Лідер Китаю Сі Цзіньпін та керівник Росії Володимир Путін 20 березня 2023 року в Москві, Росія. AP/Пресслужба очільника РФ

Міністр оборони Великої Британії Грант Шеппс заявив, що Китай працює над наданням летальної допомоги Росії для застосування у війні проти України.

Про це повідомляє ВВС з посиланням на британське агентства PAMedia, яке цитувало промову міністра на лондонській конференції з безпеки.

Як повідомив Шеппс під час оборонної конференції у Лондоні, інформацію про такі поставки отримали спецслужби Великої Британії та США.

"У нас є свідчення, що Росія і Китай співпрацюють у галузі бойового обладнання для застосування в Україні. Американська й британська розвідка оприлюднять дані про те, що з Китаю до Росії, а далі в Україну надходить летальна допомога", — сказав Шеппс.

Як відзначає Reuters, на конференції в Лондоні Шеппс заявив, що американська і британська військова розвідка мають докази того, що "летальна допомога зараз є або буде надходити з Китаю в Росію і далі в Україну", і він думає, що "це значна подія".

Агенція наголошує, що Шеппс не надав доказів на підтримку свого твердження. Але він сказав, що торгівля між країнами зросла на 64% з початку війни в Україні, і "вони прикривають один одного".

У середині травня президент Володимир Путін побував з візитом у Китаї. Разом із ним в КНР побували й ключові чиновники нового російського уряду.

На початок