Учні – чемні, працівники – під контролем. Директор Новоархангельської школи про відеонагляд

Учні – чемні, працівники – під контролем. Директор Новоархангельської школи про відеонагляд

Учні – чемні, працівники – під контролем. Директор Новоархангельської школи про відеонагляд
Суспільне: Кропивницький

У Торговицькій школі Новоархангельського району Кіровоградської області в рамках проєкту “Безпечна і розумна школа” встановили камери відеоспостереження і турнікети. Про це Суспільному розповів директор школи Альберт Аліщенко.

На відеокамери, монітор, серверне обладнання і турнікети витратили 172 тисячі гривень. Гроші – з державного бюджету, а не районного, бо школу ремонтують в рамках державної програми “Велике будівництво”.

Дев’ять камер встановили на кожному з трьох поверхів школи, у спортивній залі та їдальні. В окремій кімнаті на монітор виводять відео з камер. ”Де б я не був, зі свого планшету можу бачити, що відбувається у школі. Результати в тому, що учні більш стримано себе поводять на перервах, персонал знає, що увесь час під контролем”, розповів директор. Відео з камер зберігають десять днів.

Турнікети поки не працюють, їх треба дообладнати.

До кінця року планують встановити дві камери відеоспостереження на вулиці.

Заступниця голови громадської організації “Батьківська рада Кропивницького” Євгенія Захарченко вважає, що завдяки камерам у школі можна зменшити кількість конфліктів. “Це б вирішило питання пошкодження майна учнями, питання щодо булінгу. Є багато ситуацій, коли ми чуємо про жорстоке поводження вчителів до дітей, але довести не можемо. Це вирішило б проблеми дорослих і дітей”.

Про переваги системи відеонагляду в школі розповідає психологиня Єлизавета Фокіна. “До переваг можна віднести те, що відеоспостереження у школі забезпечує безпеку. Видно, хто відвідує школу, інциденти. Людина, яка усвідомлює, що за нею спостерігають, поводиться краще – більш стриманіша, конфліктних моментів стає менше”.

Впродовж двох років камери відеоспостереження повинні встановити у 48-ми школах області, говорить начальник обласного управління освіти Володимир Таборанський. На це потрібно майже шість мільйонів гривень, гроші повинна виділити місцева влада. “Це дуже гарний інструмент для боротьби з боулінгом, коли учасники освітнього процесу, насамперед старшокласники, знають, що за ними спостерігають”.

Читайте також

Вибір редакції

На початок