У новоукраїнській школі вперше за 30 років капітально відремонтували їдальню

У новоукраїнській школі вперше за 30 років капітально відремонтували їдальню

У новоукраїнській школі вперше за 30 років капітально відремонтували їдальню
Суспільне: Кропивницький

У Новоукраїнській школі Кіровоградської області вперше за 30 років капітально відремонтували їдальню. На ремонт та обладнання для харчоблоку витратили 180 тисяч гривень – розповіла Суспільному директорка школи Наталія Петренко. Це гроші з державного, місцевого бюджетів та спонсорів. Зробили це в рамках проєкту “Сучасна шкільна їдальня”. У Кіровоградській області участь у ньому беруть 48 шкіл.

Відремонтована шкільна їдальня розрахована на 90 учнів, розповідає Наталія Петренко. “Діти повинні не просто прийти в їдалью похарчуватися, а отримати задоволення від того, що вони приймають їжу”.

Для видачі їжі купили обладнання, яке зберігає страви теплими. “Ми планували шведський стіл, розробили меню під шведський стіл і мали реалізувати цей задум із 1 вересня, але під час коронавірусної інфекції заборонено шведський стіл, але обладнання вже придбано”.

У харчоблоці щодня готують їжу для майже шести з половиною сотень учнів, каже кухарка Тетяна Новосельська. “Нам поставили витяжку міцну, нову плиту, купили ванни для миття посуду. Виділили дуже гарні сушарки”.

На обладнання харчоблоку придбали морозильну шафу та морозильну камеру для глибокої заморозки мяса та риби.

У 29 шках із 48 – учасниць проекту “Сучасна шкільна їдальня” вже встановили кухонне обладнання – розповідає заступниця начальника обласного управління освіти Лідія Шатна. “Обирали найбільш великі школи, перспективні, опорні, це було першим критерієм, другим критерієм необхідно було провести за кошти місцевих бюджетів ремонти в самих приміщеннях, для того, щоб нове обладнання було поставлено у відремонтовані приміщення”.

До середини листопада оновити харчоблоки мають інші 19 шкіл.

Читайте також

На початок