Кого забрало небо. Список загиблих в катастрофі АН-26 на Харківщині

Кого забрало небо. Список загиблих в катастрофі АН-26 на Харківщині

Кого забрало небо. Список загиблих в катастрофі АН-26 на Харківщині
Фото Надане Суспільному студенткою харківського національного університету повітряних сил

Близько 20:45 25 вересня, виконуючи плановий політ, під час заходу на посадку біля траси поблизу Чугуєва впав літак зі складу навчальної авіабригади Харківського університету ім. Кожедуба. Внаслідок падіння літак загорівся, пожежу гасили кілька годин. Окрім семи членів екіпажу, в ньому перебували 20 курсантів. З 27 людей на борту вижив лише один. Згадуємо тих, кого забрало небо.

Студентка з Миколаєва, яка в 2018 році разом із курсантами вступала до Університету Повітряних сил, була знайома з хлопцями.

"Вони всі були дуже доброзичливими. Взагалі порівнювати цивільний университет і курсантські роки - це несумісні речі. Я навчалася в свій час і в іншому навчальному закладі, зараз на військовій службі - це дійсно різні речі. Тут всі як одна сім'я, а курсанти - один за одного. Усі дійсно на багато років залишаються вірними друзями" , - розповіла вона.

За словами дівчини, у польоті не брав участь щонайменше один курсант, тому що вирішив піти з університету.

"Це була вся група. Можливо, кілька людей не було на польотах. Одного точно не було, бо вчора я його якраз зустріла - він відраховується. Вдень вчора я його зустріла і кажу: "А що ти в цивільній формі одягу ходиш по університету"? А він каже: "Я відраховуюсь". І це той випадок, коли це врятувало життя людині. Зазвичай, 1-2 курс як правило, хто відчуває, що це не його - відраховується", - зазначила вона.

За офіційними даними університету загинули:

Микола Микитченко

Загиблий родом із села Журавка, Чернігівської області. Був одним із засновників фанатського руху баскетбольної команди "Харківські Соколи".

Костянтин Зибюк

Курсант народився у Старокостянтинові, Хмельницької області.

Список загиблих в катастрофі АН-26 на Харківщині

Володимир Олабін

Загиблий ‒ син депутата Миколаївської обласної ради Вадима Олабіна. Йому був 21 рік.

"Висловлюю щирі слова співчуття депутату обласної ради Вадиму Олабіну, який в трагедії під Харковом втратив сина. Цей біль втрати, яку неможливо нічим заповнити", - написав на підтримку колеги екснардеп Вадим Підберезняк.

Олександр Скочков

Загиблий був родом з Мелітополя.

Батько курсанта, Ігор Скочков, служив штурманом авіаційної ескадрильї 25-ї гвардійської військово-транспортної авіаційної бригади ЗСУ. Він загинув 14 червня 2014 року в результаті катастрофи, коли літак був збитий проросійськими бойовиками над Луганськом.

"На першому курсі ще він мені розповідав, що в нього батько загинув у 2014 році, коли було зіткнення літаків ІЛ-76 ( літак був збитий бойовиками з ПЗРК - ред.) і він дуже хотів поступити саме на льотну спеціальність, спочатку він вступив не на штурмана. Він дуже хотів бути схожим на батька і він спочатку навчався на ОВУ (основи військового управління), а пізніше він вже перевівся і дуже радів цьому і склалося так, що в нього майже така сама доля, як в батька", - розповідає студентка, яка вступала разом із загиблими.

Список загиблих в катастрофі АН-26 на Харківщині

Віталій Вільховий

"У тому літаку був Віталій Вільховий з Львівщини. Йому всього 20 років. З дитинства мріяв літати. Закінчив наш ліцей Героїв Крут. Вступив до Харківського університету Повітряних Сил", - повідомив мер Львова Андрій Садовий.

Вільховий був курсантом, який пережив катастрофу, але від отриманих травм та опіків помер у лікарні.

Євген Скоробогатько

Андрій Роспотнюк

"Як же прикро, що не здійснилися твої великі бажання, що так мало ти спробував в цьому житті, так мало побачив. Ти нереальна і найбільша втрата в колі всіх знайомих і рідних", - написав в Instagram друг Андрія.

Максим Хом'ячук

Як повідомив голова Вінницької ОДА, Хом'ячук був з Вінницької області.

"Плаче село Новоживотів Оратівського (району - ред.), де народився Максим. Батько їде з Польщі - із заробіток - за сином, в Харків. Мама - поштарка в селі", - написав Сергій Борзов.

Роман Корчовський

Здійснив перший самостійний політ 19 червня 2018 року. Народився у Крижополі. Хлопець займався спортом та подорожував.

Старший лейтенант Ашраф Мсуя

"Ти був світлою, доброю і сонячною людиною. Ти любив небо, але мені здається ще більше, землю над якою літав. Для мене ти приклад того, що колір шкіри і походження не впливають на любов до рідної країни", - написала знайома загиблого в Instagram.

Загиблий народився у Харкові.

Богдан Матвійчук

Вступив у Харківський національний університет Повітряних сил у 2018 році. Народився у місті Новоград-Волинський, у Житомирській області.

Ростислав Булій

Народився у 1998 році, у Самборі, на Львівщині. У Facebook про Ростислава написала його вчителька Марія Мачульська: "Мій Ростик був скромною, доброю, щирою людиною".

Антон Дудла

Загиблий закінчив Харківський університет у 2020 році.

Андрій Померанцев

Про загибель Андрія написала у Facebook його мати, Олена Померанцева.

Він вступив в університет у 2016 році, у Миколаєві. Перед вступом служив у Севастопольській бригаді тактичної авіації, що дислокується в Луцьку.

У його профілі у Facebook багато фотографій із його походів у гори та на футбол. Хлопець також займався боксом, брав участь у харківському марафоні.

Капітан Олексій Остапенко

"Вчора моє серце завмерло .... я не можу досі повірити, що тебе поруч немає і ніколи не буде - Ти найкращий тато на світі, ти найкращий чоловік на землі, ти все що у нас було. Ти назавжди у нас в серці", - написала дружина Остапенка Олена.

Загиблий родом із Чугуєва на Харківщині. У нього залишилися семирічна дочка.

Прапорщик Олег Широчук

Народився у місті Любомль, Волинської області. У загиблого залишилися дочка та син.

Руслан Шеремет

Родом з Куп'янского району Харківщини, народився у 1997 році.

"Загинув і наш земляк, випускник Курилівського ліцею з колишнього військового містечка Руслан Шеремет", - повідомив мешканець Куп'янська Олександр Ківшар в Facebook.

Загиблі курсанти

Дмитро Студинський

Народився у 1999 на Житомирщині.

Кого забрало небо. Список загиблих в катастрофі АН-26 на Харківщині
Instagram

Олександр Бойко

Загиблому було 19 років. Він родом із Сумщини.

Міський голова Шостки Микола Нога повідомив, що хлопець закінчив Шосткинський інтернат (нині ліцей-інтернат спортивного профілю). У коментарях до посту мера користувачі Facebook написали, що хлопець був із багатодітної родини.

"Юнак навчався в Харківському університеті Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба. Він пішов у Вічність, навіки залишився у небі України яскравою зіркою, що не згасне", - зазначив Нога.

Майор Богдан Кишеня, пілот літака

Командир загону авіаційного загону транспортної авіаційної ескадрильї, жив у Чугуєві.

Капітан Дмитро Добреля

Другий штурман навчальної авіаційної бригади. Родом з Харкова, народився у 1991 році.

Старший лейтенант Олег Козаченко

Був бортовим авіаційним техніком. Народився у Харкові у 1980 році.

Прапорщик Євгеній Іванов

Працював старшим радистом. Родом з Чугуєва, Харківської області, народився у 1980.

Дмитро Андрущенко

Народився у Богодухівському районі Харківщини у 2000 році.

Дмитро Донець

Курсант народився у Чернігові у 2001 році.

Олександр Клевець

Родом з Херсона, народився у 2001 році.

На початок