Зеленський звільнив Трубу з посади директора ДБР і призначив т.в.о.

Зеленський звільнив Трубу з посади директора ДБР і призначив т.в.о.

Доповнено
Зеленський звільнив Трубу з посади директора ДБР і призначив т.в.о. Facebook

Президент Володимир Зеленський звільнив Романа Трубу з посади директора Державного бюро розслідувань і призначив тимчасово виконуючою обов’язки керівника ДБР Ірину Венедіктову.

Відповідні укази від 27 грудня 2019 року опубліковані на сайті президента.

"Звільнити Трубу Романа Михайловича з посади директора Державного бюро розслідувань", "Призначити Венедіктову Ірину Валентинівну тимчасово виконуючою обов’язки директора Державного бюро розслідувань", - йдеться в документах.

Після підписання закону про ДБР, попередній директор бюро Роман Труба та його заступники достроково втратили повноваженння. у 5-тиденний термін з моменту підписання закону мав бути призначений виконувач обов'язків. Далі, президент призначатиме директора ДБР за поданням конкурсної комісії, до складу якої мають увійти по 3 представники від президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів.

Ірина Венедіктова, 1978 року народження - народна депутатка України (фракція "Слуга народу"), голова комітету Верховної Ради з питань правової політики. Юристка, завідувачка кафедри цивільно-правових дисциплін юридичного факультету ХНУ ім. В.Каразіна (з 2005 року), голова спеціалізованої вченої ради юридичного факультету цього вишу. Входить до команди радників та експертів з питань судової системи президента Зеленського.

Працює в юридичній фірмі Arbitis радницею з юридичного аудиту та угод зі злиття та поглинання. Раніше була радницею в низці юридичних фірм.

Суддя постійно діючого третейського суду при ВГО "Фундація медичного права та біоетики України".

Брала участь у конкурсі до Верховного суду, проте отримала низькі бали за іспит та вибула з конкурсу.

Задекларувала легковий автомобіль Porsche Cayenne (на момент купівлі коштував близько 867 тис. гривень), житловий будинок у смт в Харківському районі загальною площею 387,5 кв.м (спільна власність сина та доньки), земельну ділянку 1500 кв.м.

Як відомо:

  • 3 грудня 2019 року Верховна Рада ухвалила закон про перезавантаження ДБР.
  • Закон зокрема передбачає зміну правового статусу Держбюро розслідувань. Директору ДБР при цьому надаються повноваження одноосібно приймати рішення та нести всю повноту відповідальності за результати діяльності бюро. У свою чергу Верховна Рада за результатами розгляду звіту директора ДБР за календарний рік може визнати роботу органу незадовільною, що стане підставою для його звільнення з посади.
  • У зв'язку із суттєвою зміною повноважень директора ДБР і зміною статусу цього органу з дня набрання чинності нового закону повноваження директора ДБР і його заступників припиняються достроково та розпочинається процес перезавантаження бюро.
  • 24 грудня Зеленський підписав зміни до закону про Держбюро розслідувань. Труба заявив, що тепер він та його заступники достроково втрачають повноваження.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди