Нове керівництво ДБР поскаржилося на роботу попередників

Нове керівництво ДБР поскаржилося на роботу попередників

Нове керівництво ДБР поскаржилося на роботу попередників

Новоутворене Державне бюро розслідувань за підсумками 2019 року не впоралося з першочерговими завданнями та викликами.

Про це заявили у пресслужбі відомства.

"Під час ознайомлення з його роботою встановлено суттєві порушення як у організації діяльності підрозділів, взаємодії з правоохоронними органами, так і кадровим та технічним забезпеченням", - йдетьсяу заяві.

У ДБР закликали громадськість та колег для обговорення шляхів подолання кризових явищ, підвищення ефективності роботи слідчих та оперативних підрозділів.

Там також додали, що чекають на на ґрунтовну інформацію про зловживання високопосадовців та правоохоронців, їх приховані активи, корупційні зв'язки та ін.

Як відомо:

  • 27 грудня 2019 року президент Володимир Зеленський звільнив Романа Трубу з посади директора Державного бюро розслідувань і призначив тимчасово виконуючою обов’язки керівника ДБР Ірину Венедіктову.
  • 3 грудня 2019 року Верховна Рада ухвалила закон про перезавантаження ДБР.
  • Закон зокрема передбачає зміну правового статусу Держбюро розслідувань. Директору ДБР при цьому надаються повноваження одноосібно приймати рішення та нести всю повноту відповідальності за результати діяльності бюро. У свою чергу Верховна Рада за результатами розгляду звіту директора ДБР за календарний рік може визнати роботу органу незадовільною, що стане підставою для його звільнення з посади.
  • У зв'язку із суттєвою зміною повноважень директора ДБР і зміною статусу цього органу з дня набрання чинності нового закону повноваження директора ДБР і його заступників припиняються достроково та розпочинається процес перезавантаження бюро.
  • 24 грудня Зеленський підписав зміни до закону про Держбюро розслідувань. Труба заявив, що тепер він та його заступники достроково втрачають повноваження.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди