Шанувальники фільмів жахів психологічно стійкіші під час пандемії — дослідження

Шанувальники фільмів жахів психологічно стійкіші під час пандемії — дослідження

Шанувальники фільмів жахів психологічно стійкіші під час пандемії — дослідження Ілюстративне фото: pixabay

Дослідники з американських і данських університетів з'ясували, що шанувальники фільмів жахів відчувають менше психологічного стресу під час пандемії COVID-19.

Як ідеться в опублікованому у журналі Science дослідженні, науковці припустили, що люди, які мають патологічну цікавість до явищ, також виявилися стійкішими до подій пандемії. Для того, аби це перевірити, вони дослідили 322 американців у квітні й у травні — через місяць після оголошення COVID-19 пандемією.

Дослідження проводилося саме тоді через те, що це була рання стадія і залишалося багато непевності в тому, що відбувається. Добровольців питали, наскільки вони люблять фільми жахів, про пандемію і звичайні фільми, та просили відповісти, чи згодні вони з твердженнями, що "під час пандемії вони були більш пригніченими, ніж зазвичай" і тим, що "вони зможуть пережити ці складні часи".

Читайте також: "Знеболювальний ефект та ген від неандертальців. Огляд наукових досліджень про коронавірус"

Таким чином, науковці перевіряли, чи пов'язані минула і теперішня взаємодія з тематичними художніми творами, зокрема, фільмами жахів і картинами про пандемії, з психологічною стійкістю. Дослідники з'ясували, що фанати фільмів жахів проявили велику стійкість під час пандемії, а шанувальники фільмів про апокаліпсис, зомбі та інопланетні вторгнення проявили не лише стійкість, а й готовність до боротьби.

"Ці результати узгоджуються з гіпотезою про те, що знайомство зі страшними вигадками дозволяє аудиторії практикувати ефективні стратегії подолання труднощів, які можуть бути корисні в реальних ситуаціях", — підсумували дослідники.

Крім того, саме шанувальників фільмів жахів також найбільше зацікавили кінострічки про пандемії з початком розповсюдження COVID-19. Науковці додали, що моделювання є корисним, тому що воно може істотно знизити необізнаність людей щодо деяких явищ, особливо якщо ці явища небезпечні. Таким чином, буде витрачатися менше ресурсів для пояснення проблеми.

Читайте також: "Мутована форма застуди та вітамін С. Дев'ять антинаукових міфів про коронавірус"

Дослідники порівняли знання сюжетів фільмів жахів і про пандемію зі знанням історії, яке впливає на взаємодію людей з навколишнім світом. Вони припустили, що одне з пояснень того, чому люди цікавляться страшними вигаданими переживаннями, полягає в тому, що ці переживання можуть діяти як симуляції реальних, з яких люди можуть збирати інформацію і моделювати власні світи.

Що відомо

  • Французькі вірусологи, які досліджують коронавіруси кажанів з Зімбабве, запустили інформаційну кампанію "Не звинувачуй кажанів"
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше