Соціологічна група "Рейтинг" оприлюднила остаточні дані щодо всеукраїнського національного опитування від Володимира Зеленського. Вони свідчать, що громадяни України підтримали всі п'ять пропозицій президента, окрім створення вільної економічної зони на Донбасі.
За даними соціологів, право України на використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом, підтримують 78% респондентів, які взяли участь і у виборах, і в опитуванні. 10% українців дали на це питання негативну відповідь, ще 12% – не змогли відповісти.
Легалізацію канабісу в медичних цілях для полегшення болю важкохворих підтримують 70% респондентів, 24% висловилися проти.
Ідею довічного ув’язнення за корупцію в особливо великих розмірах підтримують 81% українців, які брали участь у виборах і в опитуванні, 16% – не підтримують.
Створення вільної економічної зони на території Донецької та Луганської областей підтримують 45% українців. 43% респондентів висловились проти такої ініціативи, 12% - не визначилися.
Ідею скорочення кількості народних депутатів до 300 підтримують 95% респондентів, які брали участь у виборах і в опитуванні, 10% висловилися проти.
Підрахунок результатів опитування президента Зеленського проводять два штаби у Києві, повідомляє кореспондент Суспільного Нікіта Галка.


Координатор проєкту Артем Гагарін поки не зміг офіційно повідомити навіть приблизних результатів.
За його словами, результати записують, далі їх передадуть керівництву парті "Слуга народу" та президенту. Їх підраховуватимуть до 26 жовтня включно.

Попередні дані "Рейтингу" свідчили, що під час опитування респонденти дали наступні відповіді:
81% — за довічне ув'язнення за корупцію людей, 16% — проти (63% та 21% відповідно серед тих, хто не відповідали на опитування)
45% — за вільну економічну зону на Донбасі, 33% — проти (33% за та 39% проти);
95% — за скорочення парламентарів до 300, 4% — проти (81% за та 7% проти)
70% — за легалізацію канабісу в медичних цілях, 24% — проти (52% за та 28% проти)
78% — за право України щодо гарантій Будапештського меморандуму, 10% — проти (56% за та 13% проти)
Довідка: опитування проводили в усіх областях України, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибіркова сукупність: 9947 респондентів: у т.ч. 1200 респондентів методом опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів – опитування тих, хто НЕ ГОЛОСУВАВ на виборах. Помилка репрезентативності: не більше 2,8% Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші.
Читайте також: "В Україні пройшли місцеві вибори. Які результати"
Що відомо
- Президент Володимир Зеленський заявив, що хоче провести всенародне опитування у день виборів 25 жовтня, на якому українців попросять дати відповідь на 5 запитань. Серед них – створення вільної економічної зони на Донбасі, легалізація марихуани та скорочення кількості нардепів.
- Експерти пов'язуували наміри Зеленського з невдалою спробою пропрезидентської фракції "Слуга народу" провести через Верховну раду законопроєкт щодо проведення опитувань 4 вересня поточного року. Цей документ пройшов профільний комітет, але так і не був розглянутий у сесійній залі.
- Фракції Ради розкритикували запропоноване Зеленський "опитування".
- Голова Верховної ради Дмитро Разумков повідомив, що держбюджет не передбачає видатків на анонсоване Зеленським всенародне опитування.
- До проведення загальнонаціонального опитування "5 питань" в низці населених пунктів України були залучені неповнолітні. Лідер партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко повідомив Суспільному, що проведення неповнолітніми опитування від президента є "провокацією опонентів партії" і пообіцяв "розібратися із цим".