Додаткових видатків на опитування в день виборів не передбачено – Разумков

Уніан

Державний бюджет не передбачає фінансування всенародного опитування в день місцевих виборів 25 жовтня, проведення якого анонсував президент Володимир Зеленський.

Про це на брифінгу 14 жовтня заявив голова Верховної ради Дмитро Разумков.

"Станом на сьогодні додаткових коштів на проведення якихось опитування не передбачено. Щодо державного бюджету чи змін до державного бюджету такі питання не виносили", – розповів Разумков.

З огляду на це він припустив, що проведення опитування профінансують з інших джерел.

Також Разумков зазначив, що законодавство не дозволяє проводити опитування у межах пунктів для голосування.

"Наскільки мені відомо, законів не було прийнято, які б дозволяли це проводити саме ЦВК. Це може відбуватися за межами виборчої дільниці", – зауважив спікер.

Окрім того, Разумков повідомив, що не має інформації про перелік питань та організаційні аспекти проведення опитування, припустивши, що президент самостійно повідомить про це пізніше.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський заявив, що хоче провести всенародне опитування у день виборів 25 жовтня, на якому українців попросять дати відповідь на 5 запитань.
  • Експерти пов'язують наміри Зеленського з невдалою спробою пропрезидентської фракції "Слуга народу" провести через Верховну раду законопроєкт щодо проведення опитувань 4 вересня поточного року. Цей документ пройшов профільний комітет, але так і не був розглянутий у сесійній залі.
  • На сайті Верховної ради зареєстровані зміни до закону про ЦВК щодо створення умов для проведення опитування громадської думки. Згідно з документом, опитування має проводитись у день голосування на загальнодержавних або місцевих виборах на всій території України або в окремих її місцевостях на підставі відповідного рішення Кабміну.
  • Фракції Ради розкритикували запропоноване Зеленський "опитування".