Два провадження і кілька тисяч заяв. Якими були порушення під час виборів. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Два провадження і кілька тисяч заяв. Якими були порушення під час виборів. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Оновлено
Два провадження і кілька тисяч заяв. Якими були порушення під час виборів. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
Фото: УНІАН

За минулу добу, 25 жовтня, поліція зареєструвала 4003 заяви та повідомлення, пов’язані із порушенням виборчого процесу. Станом на ранок 26 жовтня було розпочато 2 кримінальних провадження.

Як повідомив заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко під час брифінгу, на ранок 26 жовтня надійшло 228 заяв та повідомлень про порушення під час виборів.

"З урахуванням того, що під час місцевих виборів працювало 29 тисяч виборчих дільниць на які прийшло понад 10 млн виборців, кількість порушень відносно невелика", — зазначив він.

Геращенко також зазначив, що у Вінницькій області під час виїзду з одної з виборчої дільниці на членів виборчої комісії було скоєно напад. За його словами, 4 нападники, які під'їхали на автомобілі, намагались відібрати бюлетені. Співробітник поліції зробив 2 попереджувальних постріли у повітря та особисто затримав трьох осіб.

"Станом на 19.00 25 жовтня у Києві зафіксовано 484 повідомлень про порушення, Київській області – 465, Дніпропетровській – 371, Донецькій – 265, Одеській – 228, Львівській – 224, Харківській – 219, Запорізькій – 205, Полтавській – 197, Черкаській – 142, Херсонській – 141, Вінницькій – 120, Закарпатській – 117, Сумській – 112, Рівненській – 90, Миколаївській – 87, Хмельницькій – 86, Чернігівській та Кіровоградській – по 82, Тернопільській – 72, Луганській – 66, Івано-Франківській – 56, Волинській – 44, Житомирській – 26 та Чернівецькій – 22", - йдеться у повідомленні Нацполіції.

Як зазначають правоохоронці, заяви стосуватись таких порушень, як агітація в день виборів, порушення таємниці голосування, підкуп виборців, незаконне знищення виборчої документації, порушення порядку ведення реєстрів виборців або виборчих комісій або списків виборців та незаконне використання виборчого бюлетеня.

Загалом поліцейські склали 187 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень. За 68 фактами відомості внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Що відомо

  • Місцеві вибори призначили на 25 жовтня 2020 року. Одночасно на всій території країни виборці обирають представників місцевих органів влади та міських голів.
  • Президент Зеленський заявив, що хоче провести всенародне опитування у день виборів 25 жовтня, на якому українців попросять дати відповідь на 5 запитань.
  • До проведення загальнонаціонального опитування "5 питань" в низці населених пунктів України залучили неповнолітніх.
  • До президента Володимира Зеленського під час голосування намагалася прорватися активістка Femen.
На початок