Фотозвіт та видача бюлетенів без паспорта. ОПОРА зібрала основні порушення на виборах

Фотозвіт та видача бюлетенів без паспорта. ОПОРА зібрала основні порушення на виборах

Фотозвіт та видача бюлетенів без паспорта. ОПОРА зібрала основні порушення на виборах
УНІАН

Громадянська мережа ОПОРА, яка спостерігає за перебігом місцевих виборів в Україні, назвала типові порушення під час голосування на місцевих виборів, зафіксовані спостерігачами організації з 8 до 12 години.

Як повідомляється на сайті організації, з 8 до 12 години на 92,06 % виборчих дільниць процес видачі виборчих бюлетенів відбувався без порушень законодавства. На 7,62% виборчих дільниць спостерігачі зафіксували поодинокі факти недотримання порядку видачі й отримання виборчих бюлетенів. Більш серйозні інциденти сталися на 0,32% виборчих дільниць, зокрема, спроби отримати або видати бюлетені без пред’явлення належних документів або спроби голосування за іншу особу.

На 4,7% виборчих дільниць спостерігачі організації виявили намагання виборців продемонструвати зміст свого волевиявлення, в тому числі випадки порушення вимог законодавства щодо голосування у кабіні для таємного голосування. На 95,3% інших виборчих дільниць таких інцидентів не фіксували.

Майже на 1% виборчих дільниць виборці фотографували свої виборчі бюлетені (0,81%). Як зауважили в організації, ці інциденти могли бути пов’язані як з побутовими мотивами, так і з можливими незаконними технологіями контролю за голосуванням виборців. Зокрема, організатори технологій підкупу виборців могли вимагати від учасників голосування сфотографувати свій бюлетень.

З моменту відкриття дільниць для голосування виборців і до 12 години спостерігачі ОПОРИ не зафіксували спроб незаконного вкидання виборчих бюлетенів.

Спостерігачі ОПОРИ працюють на 625 виборчих дільницях, рівномірно розподілених по всій країні. Перед початком спостереження ОПОРА провела для них 2 раунди навчань та спеціальних  симуляцій по роботі у день голосування з моделюванням можливих ситуацій та інцидентів. Розподіл спостерігачів відбувався за випадковою стратифікованою вибіркою. Максимальна похибка для цього звіту не перевищує 3,04% відсотки. Статистично базоване спостереження ОПОРИ – це незалежна діяльність, що проводиться тільки ОПОРОЮ з наміром надати незалежну інформацію щодо ходу виборів.

Що відомо

  • Місцеві вибори призначили на 25 жовтня 2020 року. Одночасно на всій території країни виборці обирають представників місцевих органів влади та міських голів.
  • Президент Зеленський заявив, що хоче провести всенародне опитування у день виборів 25 жовтня, на якому українців попросять дати відповідь на 5 запитань.
  • До проведення загальнонаціонального опитування "5 питань" в низці населених пунктів України залучили неповнолітніх.
  • До президента Володимира Зеленського під час голосування намагалася прорватися активістка Femen.
На початок