Українці вперше голосують в умовах пандемії. Кабмін прийняв зміни, що стосуються протиепідемічних заходів під час виборчого процесу. Що робити виборцю, який прийшов на виборчу дільницю й у нього зафіксували підвищену температуру? Суспільне звернулось за роз'ясненням до громадської омбудсменки із захисту виборчих прав ГМ "Опора" Марії Цип'ящук.
Насправді про те, що робити виборцям, у яких виявили підвищену температуру, йдеться в документі уряду:
"У разі виявлення у особи підвищення температури тіла понад 37,2 °С та/або симптомів респіраторних захворювань, такій особі рекомендовано утриматися від відвідування приміщення виборчої комісії, приміщення для голосування, участі в організації голосування виборців за місцем перебування та звернутися за медичною допомогою".
Пояснення омбудсменки:
"Фактично, це формулювання про "рекомендовано" означає, що обов'язку у людини залишити таке приміщення немає. З іншого боку, права у члена виборчої комісії зобов'язати людину піти додому – теж немає, тому що у такому випадку це взагалі може розцінюватися як перешкоджання здійсненню виборчого права. За що наступає кримінальна відповідальність за статтею 157 Кримінального кодексу".
11-й пункт урядового документу:
"Для випадків, коли у виборця, який прийшов на виборчу дільницю, виявлено підвищення температури тіла понад 37,2 °С та/або симптоми респіраторних захворювань, у приміщенні для голосування на кожній з виборчих дільниць необхідно облаштувати відокремлені кабіну та виборчу скриньку для голосування".
Пояснення омбудсменки:
"Знову ж таки, має бути хтось із членів ДВК, хто би за тим спостерігав, чи людина дійсно йде до тієї скриньки. Як на мене, це ще питання якоїсь персональної свідомості, відповідальності і захисту".
Читайте також
- Щоб можна було відстояти своє право: як під час виборів працюватиме суд у Рівному
- Як на Рівненщині порушували виборче законодавство – версії ОПОРИ й поліції
- Як у Рівному голосуватимуть в лікарнях, пологовому та перинатальному
- Як голосувати на виборах 2020 і не зламати голову. ВІДЕОІНСТРУКЦІЯ