Як у Рівному голосуватимуть в лікарнях, пологовому та перинатальному

Як у Рівному голосуватимуть в лікарнях, пологовому та перинатальному

Як у Рівному голосуватимуть в лікарнях, пологовому та перинатальному
комісії отримують пакунки з бюлетенями/Суспільне Рівне

25 жовтня місцеві вибори, паралельно зі звичайними дільницями, пройдуть і у медзакладах. Журналісти Суспільного з'ясували, як саме відбуватиметься волевиявлення у таких місцях – запитання поставили головам виборчих дільниць та очільникам лікарень.

Міський пологовий будинок

"У пологовому дільниці нема. Але, ті жінки, я подали заяви на зміну місця голосування раніше, зможуть проголосувати безпосередньо у пологовому. Тоді до них прийдуть зі скриньками. Жінки, які народили раніше, будуть виписані, аби змогли в неділю проголосувати вдома. Ті 10-12 жінок, які незаплановано народжуватимуть в суботу чи в неділю, проголосувати не зможуть", – каже головна лікарка Рівненського міського пологового будинку Світлана Муравська.

Перинатальний центр

"Дільниця у перинатальному центрі "закрита", але голосуватимуть 22 людини. Це й породіллі, і вагітні, і хворі з гінекології. У нас карантин – ніхто не заходить і не виходить, тобто голосуватимуть тільки ті, хто будуть в неділю у Центрі. Ті жінки, яких доставлять в неділю, не голосуватимуть. Вони в списки не потрапляють," – розповіла головна лікарка Рівненського обласного перинатального центру Вікторія Єнікеєва.

Читайте також: Як голосувати на виборах 2020 і не зламати голову. ВІДЕОІНСТРУКЦІЯ

Обласна лікарня

"У нас вибори пройдуть, як зазвичай. Хто зможе сам прийти на дільницю – той прийде, до лежачих прийдуть зі скриньками. Єдина зміна, це те, що в умовах карантину члени комісій будуть у захисник костюмах та засобах індивідуального захисту," – повідомив очільник Рівненської обласної лікарні Віктор Ткач.

Центральна міська лікарня

"У нас по списку 141 людина має проголосувати, з них три людини – члени ДВК. Майже всі люди – лежачі, члени ДВК мають пройти зі скриньками по всіх. Лише 7 осіб можуть прийти проголосувати самостійно. Щодо того, як голосуватимуть хворі на коронавірус – інструкції та розпорядження ще не надійшли," – проінформував голова територіальної виборчої комісії на дільниці у ЦМЛ Євгеній Миколайович.

Міська лікарня №2

"У нас на дільниці лежачих немає. Всі повідомлені про те, де буде дільниця і кожен хворий зможе прийти і проголосувати. Згідно списку, у нас лежачих тільки 12 чоловік, решта – ходячі. 24 жовтня будуть уточнення, що робити, якщо в людини коронавірус," – говорить голова ТВК на дільниці у Рівненській міській лікарні №2 Людмила Валеріївна.

Що каже "ОПОРА"

Представники Громадянської мережі "ОПОРА" на пресконференції розповіли, що очікують труднощів під час голосування на дільницях, розміщених у лікарнях.

Громадська омбудсменка із захисту виборчих прав Громадянської мережі "ОПОРА" у Рівненській області Марія Цип’ящук розповіла: пацієнти, які потраплять до лікарень після завершення терміну зміни виборчої адреси, проголосувати не зможуть. Вона зазначила, що чіткого роз'яснення, як повинно реалізовуватися перебування людей на території лікарень, де розташовані загальні виборчі дільниці i немає.

Читайте також: Вибори на Рівненщині: дільниці отримали бюлетні та деззасоби. Але є нюанси

"Є постанова Кабміну та роз'яснення ЦВК, що сторонні без тестування не повинні заходити на території лікарень. З іншого боку є імперативна норма Виборчого кодексу, яка має вищу юридичну силу: людей мають пускати. Навіть, якщо людина з ознаками ГРВІ, то покинути дільницю – це рекомендація, а не обов'язок", – повідомила журналістам Марія Цип’ящук.

Що відомо

  • У СІЗО та в тюрмах голосування на місцевих виборах не проводиться протягом останніх 15 років. Виключенням є вибори президента та депутатів Верховної ради
  • На всі спецдільниці 23 жовтня доставили бюлетені, там чергує поліція. Туди ж привезли засоби дезінфекції та індивідуального захисту. Захисні костюми членам ДВК видадуть напередодні дня виборів
  • Дільниці будуть відкриті до 20:00 незалежно від того, як швидко проголосують усі виборці згідно списку

Вибір редакції

На початок